Шалке 04 се прости с мечтите си за ШЛ (видео)

Шалке 04 загуби тежко с 0:3 при гостуването си на Кьолн и почти сигурно се сбогува с шансовете си за завръщане в Шампионската лига. След изиграването на 2/3 от сезона в Бундеслигата “миньорите” вече са на 10 точки от четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах), който даже е с мач по-малко. “Кралскосините” дори ще да изпаднат от шестицата, ако в неделя Волфсбург надвие Унион (Берлин). Шалке няма победа от шест кръга насам, като в тези двубои е реализирал само 1 гол.

И тази вечер футболистите на Дейвид Вагнер демонстрираха, че са далеч от необходимата кондиция. Още до 9-ата минута домакините бяха вкарали един гол чрез Себастиан Борнау и друг не им беше зачетен заради засада. В 39-ата Джоб Кордоба направи 2:0 и направи задачата на “04” почти невъзможна.

Върхът на безличното представяне на гостите дойде в 75-ата, когато вратарят Александер Нюбел си вкара един от най-комичните автоголове, на които сме ставали свидетели.

В същото време Кьолн се радва на добра форма и натрупа 9 точки в последните си четири мача, с което е на най-високата си позиция в класирането от началото на сезона - десета.