ПСЖ прегази Дижон за втори път този месец (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен разгроми с 4:0 Дижон на “Парк де Пренс” в среща от 27-ия кръг на Лига 1. През есента “червените” спечелиха с 2:1 на своя стадион, но по-рано този месец парижани се наложиха над тях с 6:1 като гости за Купата на Франция.

Резултатът откри Пабло Сарабия още в 3-ата минута, възползвайки се от опит за шут на Маркиньос. В 74-ата Юлиан Дракслер намери пред наказателното поле Килиан Мбапе, който нахлу в него и удвои преднината на своя тим. Само две минути по-късно именно нападателят асистира на резервата Мауро Икарди за неговия гол в мача. Крайното 4:0 оформи Мбапе в добавеното време с второто си попадение за вечерта, като то дойде след изпълнение на корнер.

ПСЖ е убедителен лидер в класирането с 68 точки на своята сметка, докато Дижон е 17-и с 27 пункта.