Валенсия сложи край на негативната си серия (видео)

След четири загуби и едно равенство в последните си пет мача Валенсия стигна до победа. “Прилепите” спечелиха с 2:1 домакинството си на Бетис, а всички попадения в мача паднаха след почивката. Кевин Гамейро откри резултата след час игра със страхотен удар от дистанция, който не остави шансове на Роблес. Минута преди края Парехо удвои аванса на домакините, а в заключителните секунди Морон отбеляза почетен гол за тима от Севиля.

През първата част Бетис ограничи домакинити и сякаш имаше по-ясна идея какво прави на терена. Гостите разчитаха на контраатаки, а при една от тях Фекир разтресе гредата. Тази ситуация стресна Валенсия и тимът заигра по-активно. В 60-ата минута Гамейро вкара първия си гол след 84 дни суша.

Френският нападател бе сменен в 74-ата минута и отборът на Селадес заигра без изразен централен нападател, но създаваше проблеми на съперника чрез скоростта на влезлия като резерва Гуедес и Феран Торес. Парехо до голяма степен сложи край на интригата минута преди края, когато получи топката от Вас в наказателното поле и с прецизен удар я насочи към мрежата. Почетното попадение на Лорен Морон в самия край не даде много поводи за радост на гостите.

ВАЛЕНСИЯ - БЕТИС 2:1