Уест Хам стигна до безценни три точки (видео)

Уест Хам постигна първа победа от началото на януари, след като надделя с 3:1 в домакинството си на Саутхамптън. В последните си седем шампионатни срещи “чуковете” бяха записали пет загуби и две равенства. С днешния успех те успяха да надигнат глава в битката за оцеляване и напуснаха зоната на изпадащите. Лондончани записаха пета поредна победа срещу този съперник.

Преди началото на двубоя феновете на Уест Хам организираха протест срещу собствениците на клуба. След това обаче те подкрепиха отбора и той не го разочарова. Джаред Боуен започна като титуляр за първи път и в 14-ата минута откри резултата. Той получи топката от Форналс и технично прати топката покрай Макарти. Ранният гол успокои тима на Дейвид Мойс и неговите играчи контролираха събитията на терена, като продължиха да създават положения.

Въпреки това, след половин час игра гостите стигнаха до изравняване. Уорд-Праус получи топката от Армстронг, напредна и намери Обафими, който с глава прати топката в мрежата. “Чуковете” отново тръгнаха в атака и пет минути преди почивката отново водеха. Себастиан Алер спечели въздушен сблъсък и топката излизаше от терена. Нападателят обаче я настигна и от малък ъгъл изненада Макарти. За него това е седми гол от началото на сезона, но първи от 1 януари.

Уест Хам стигна до трето попадение в 54-ата минута, с което си осигури солиден аванс. Форналс изведе Антонио зад защитата, а той напредна и разстреля вратаря на гостите. Малко по-късно Антонио имаше нова ситуация да се разпише, но този път Макарти отрази удара с крак. Лондончани доминираха и в следващите минути, като можеха да стигнат и до по-голяма победа.

УЕСТ ХАМ - САУТХАМПТЪН 3:1