Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Хебър надви Загорец в контрола

Хебър (Пазарджик) обърна с 2:1 третодивизионния Загорец (Нова Загора) в контролен мач, който се игра на градския стадион в Пазарджик при слънчево време, но студен и неприятен вятър.

Димитър Законов и Тодор Чаворски бяха точни за пазарджиклии, а Георги Георгиев се разписа за гостите.

Противно на очакванията Загорец първи стигна до откриване на резултата. Това се случи след 15 минути игра, когато при една контраатака защитата на Хебър сбърка колективно и Георги Георгиев вкара за 0:1.

Пазарджиклии бяха много близо до изравняване в 25-ата минута. Тогава след изпълнен от Димитър Законов корнер и кратко разбъркване топката попадна на крака на Васил Геров, но той не успя да я промуши към мрежата на гостите.

В 55-ата минута новозагорци имаха отличен шанс за втори гол, но изскочилият на добра позиция техен нападател не успя да улучи вратата.

Три минути след това Георги Андонов бе повален в пеналта на Загорец и ръководилият отлично контролата рефер Стоил Малинов наду свирката за дузпа.

Андонов се нагърби с изпълнение на 11-метровия удар, но стражът на гостите спаси с вещина.

Началото на обрата в резултата постави Димитър Законов, който в 76-ата минута вкара с отлично изпълнение от пряк свободен удар – 1:1.

Четири минути след това се стигна до 2:1 за Хебър.

Георги Стоичков направи рейд по десния фланг и задължи Тодор Чаворски да реализира победния гол за домакините.

По различни причини контролата за „зелените” пропуснаха вратарят Александър Любенов и полевите играчи Томислав Папазов, Влади Гаджев, Асен Георгиев, Янко Ангелов, Божидар Васев, Даниел Пехливанов, Октай Хамдиев, Стойчо Папазов и Веселин Марчев.

Хебър: Петър Дебърлиев, Васил Геров, Георги Стоичков, Цветелин Тонев, Слави Косов, Георги Каракашев, Андриян Краев, Георги Андонов(к), Димитър Законов, Мартин Вълчинов и Йордан Апостолов(Димитър Везалов, Тодор Чаворски, Иван Дишков, Богомил Божуркин, Мартин Кадьов, Даниел Кадьов, Стилиян Тисовски)