Този път Гладбах издържа до края (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) остава в борбата за титлата в Германия, след като извоюва победа с 3:2 при гостуването си на Аугсбург и е на 6 точки от лидера Байерн (Мюнхен) при мач по-малко.

Преди седмица “жребците” допуснаха късен изравнителен гол от страна на Хофенхайм за 1:1, но днес бяха по-съсредоточени. Всички попадения паднаха през второто полувреме, когато на терена за гостите вече беше Аласан Плеа. Рами Бенсебаини реализира първото попадение за Гладбах в 49-ата минута. В 53-ата Плеа изработи и гола на Ларс Щиндъл за 2:0.

Домакините се върнаха в двубоя с точен изстрел с глава на Едуард Льовен в 57-ата минута. Щиндъл даде нов аванс от два гола в 79-ата, но четири по-късно Алфред Финбогасон пак даде шансове на баварците. Борусия обаче не се пропука повече и продължава да вярва в чудото.

Мачовете на истината за Гладбах обаче тепърва предстоят, защото в следващите три кръга съперници ще са евробойците Борусия (Дортмунд), Айнтрахт (Франфкурт) и Байер (Леверкузен).