Локо (София) с късен успех срещу 10 "орлета" (снимки)

Отборът на Локомотив (София) постигна трудна, но в същото време много важна победа над Пирин (Благоевград) в “Надежда”. Столичани се наложиха с 2:0 над “орлетата” в мач от 21-ия кръг на Втора лига. Головете днес отбелязаха Денислав Станчев в 78-ата минута и Наско Милев в 88-ата.

75 Локомотив (София) - Пирин

Успехът бе от огромно значение за Локомотив, който продължава да се бори за класиране в Топ 3. Това е втора поредна победа за “железничарите”, които преди седмица победиха Ботев (Гълъбово) с 2:0.

Локомотив (София) започна по-добре с удар на Илиян Стефанов от близко разстояние, който стражът Веселин Ганев успя да избие в корнер. След равностойни минути столичните “железничари” отново създадоха добро положение.
Центриране от десния фланг бе засечено с глава от Илиян Стефанов, но топката попадна право в ръцете на вратаря. В началото на второто полувреме отново Стефанов бе най-опасен пред вратата на Пирин. Нападателят опита интересен шут, който прелетя над вратата.
В 67-ата минута гостите от Благоевград останаха с човек по-малко. Конър Хендерсън спря атака на Локомотив, докосвайки топката с ръка, заради което бе изгонен от игра. Столичани все пак стигнаха до гола макар и с голяма доза късмет. Центриране на Денислав Станчев не бе изчистено адекватно от вратаря Ганев, който не се намеси добре и топката попадна в ъгъла на вратата му.
В 88-ата минута Наско Милев оформи крайното 2:0. Нападателят се възползва от избита топка на стража Ганев.