Невиждан скандал във футбола: отбори спряха да играят заради обидни плакати (видео)

Футболният свят стана свидетел на нещо невиждано досега по време на срещата между Хофенхайм и Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата. Гостите победиха с 6:0, но мачът влиза в историята с поведението на футболистите в последните минути. Заради провокация от страна на гостуващата агитка състезателите на двата тима спряха да играят и прекараха известно време в безсмислено подаване на топката, докато изтече редовното време. Така състезатели се обединиха срещу непристойното според тях държание на ултрасите.

Срещата си течеше нормално до 66-ата минута, когато агитката на баварците издигна плакат с обиден текст по адрес на президента на Хофе Дитмар Хоп. На единия от тях пишеше “Беше и си оставаш кучи син”. Това принуди рефера да спре срещата за кратко. Треньорът Флик и неговият асистент отидоха пред сектора с феновете на Байерн и ги призоваха да преустановят акцията си. Ултрасите прибраха обидните транспаранти и мачът беше подновен малко след това.

В 77-ата минута обаче проблемните плакати отново бяха извадени и тогава арбитърът направо прибра футболистите в съблекалните. Шефове на Байерн, треньори и играчи започнаха да се карат със запалянковците, които обаче не им обръщаха внимание. На помощ се притече и новият директор Оливер Кан, но и той не успя да стори нищо.

След около 15-минутно прекъсна играта беше подновена, а ултрасите на Байерн бяха предупредени, че при нова провокация срещата окончателно ще бъде спряна. В оставащото време обаче футболистите само си подритваха кълбото и чакаха края.

Хоп е ненавиждан от агитките в Германия от дълго време насам. Той е обвиняван, че заради парите си изкуствено е проправил път на Хофенхайм сред най-големите. Освен това бизнесменът получи специално разрешение да придобие повече от 50+1% от акциите на клуба - нещо, на което другите не могат да се надяват. Нещата ескалираха наскоро, когато привържениците на Борусия (Дортмунд) получиха забрана да стъпват на стадиона на Хофе за срок от 3 години заради поредна акция срещу него. В знак на съпричастност с остри думи срещу него излязоха и феновете на Борусия (Мьонхенгладбах). Протестът беше продължен и от тези на Байерн, но сега за първи път отборите се намесват с конкретно действие.
Иначе Байерн нямаше никакви проблеми от спортно-техническо естество и се наложи след голове на Серж Гнабри (2'), Йошуа Кимих (7'), Джошуа Зиркзее (15'), Филипе Коутиньо (33', 48') и Леон Горетцка (62').
Нападателят от школата Джошуа Зиркзее излезе като титуляр за "червените". 18-годишният нидерландец зае мястото на контузения Роберт Левандовски, който ще отсъства около месец. До днес Зиркзее имаше само 10 минути на сметката си в Бундеслигата досега, но за това време успя да вкара два гола. За него днес това беше дебют като титуляр в елита.

Хофенхайм е един от най-неудобните съперници на баварците през последните години, като през есента тимът даже спечели с 2:1 в Мюнхен.

Само две минути бяха изминали, когато Байерн поведе. Томас Мюлер центрира на далечната греда и там Гнабри засече в тялото на вратаря Оливер Бауман, след което топката спря в мрежата.
Баварците нанесоха втория си удар много скоро след това. В 7-ата Кимих стреля от позиция фронтално срещу вратаря и намери долния му ляв ъгъл - 2:0 за шампионите.
Хофе изпадна в нокаут в 15-ата, когато поредната отлична комбинация даде шанс на Зиркзее да реализира за 3:0.

И все пак домакините не се бяха отказали и треньорът им Алфред Шройдер направи смяна след половин час игра с идеята да промени нещо. Влезлият Лукаш Рибейро обаче имаше нещастието да помогне за четвъртия гол в мрежата на домакините. В 33-ата Коутиньо стреля, кълбото отскочи от крака на бразилеца и стана неспасяемо за вратар.
На полувремето Ханзи Флик замени Жером Боатенг с Корентен Толисо, но изненадващо върна в центъра на защитата Кимих, който не беше действал на този от времето на Джосеп Гуардиола.
Байерн стартира ударно и тази част с гол след само 120 секунди. Вкара го Коутиньо, с което преднината на мюнхенци набъбна до 5:0.

Треньорът на Байерн даде почивка на Мюлер, а влезлият на мястото му Горетцка се рззписа за 6:0 в 62-ата след асистенция на друг от резервите - Корентен Толисо.
След това дойде драмата с обидните плакати, след което вече самият двубой беше без значение.
#TSGFCB
pic.twitter.com/EAe8xpGNyd

С тази победа Байерн увеличи на 4 точки преднината си на върха пред РБ (Лайпциг), който е с мач по-малко.