Мирослава Минчева спечели трета квота за Токио 2020 за България в спортната стрелба

Българките с рекорд и финал на Европейското по стрелба

Мирослава Минчева спечели трета квота за България за олимпийските игри в Токио 2020 в спортната стрелба. Младата надежда остана на девето място в дисциплината 10 метра пневматичен пистолет за жени на Европейското първенство по спортна стрелба във Вроцлав, Полша.

Минчева е с резултат 574 точки, а само една точка я раздели от място на финала. Но тя имаше основания да бъде доволна, защото с класирането си завоюва трета квота за Токио за родната стрелба.

Мария Гроздева и Антоанета Бонева, които също имат квоти за олимпиадата, се класираха съответно на пето и шесто място на финала на 10 метра пистолет във Вроцлав.
Европейската титла стана притежание на сръбкинята Бобана Момчилович-Величкович, която събра 236.4 точки. Второто място е за швейцарката Хайди Дийтелм Гербер, която събра 232.7 точки, а бронзът е притежание на Анна Коракаки (Гърция) с 213.5. Най-добър резултат в квалификациите постигна именно олимпийската шампионка Коракаки от Гърция с 581 точки.

В същата дисциплина при мъжете двамата българи не успяха да преодолеят квалификациите. Самуил Донков остана на 17-о място с 578 точки, а другият наш представител Кирил Киров се нареди 34-и с 574 точки. За финалите се класират първите 8 стрелци.