ЦСКА с разгром над Славия (видео + галерия)

Волейболният отбор на ЦСКА записа едва 7-а победа в Суперлигата на България за мъже, след като разгроми Славия с 3:0 (25:12, 25:19, 25:10) в мач от 18-ия кръг, игран тази вечер пред по-малко от 100 зрители в зала "Васил Симов" в столицата.

38 ЦСКА - Славия

Така "червените" остават на 8-о място във временното класиране със 7 победи, 11 загуби и 24 точки. Славия пък остава на дъното, на последната 12-а позиция, с едва 1 победа, 17 загуби и 2 точки. В следващия 19-и кръг ЦСКА гостува на силния тим на Добруджа 07 (Добрич), докато "белите" са гости на Черно море (Варна). Срещите са съответно в събота (7 март) и в петък (6 март) от 18,00 часа.

"Армейците" доминираха през по-голямата част от мача. Единствено във втория гейм ЦСКА позволи на Славия да се доближи, като от 7-а до 11-а точка играта вървеше точка за точка. След това "червените" нямаха особени проблеми и се поздравиха с чиста победа.

Над всички за ЦСКА бе Димитър Димитров със страхотните 19 точки (2 блока, 3 аса и 70% ефективност в атака) за победата. Мартин Павлов (

6 блока!

, 50% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане) и опитният Христо Цветанов (2 блока, 4 аса и 64% ефективност в атака) добавиха 14 и 13 точки за успеха. За тима на Славия Васил Николов завърши със скромните 8 точки.

ЦСКА - СЛАВИЯ 3:0 (25:12, 25:19, 25:10)