Борислав Крачанов: Младите се каляват в такива кървави битки

Волейболистките на Казанлък надиграха Раковски (Димитровград) с 3:2 гейма, в драматичен мач от третия допълнителен турнир в женското първенство на България и се утвърдиха на пето място във временното класиране. Представителките на „розите“ изковаха крайната победа, след като изоставаха с 1:2 гейма, но направиха пълен обрат за крайната победа в тейбрека. Треньорът на Казанлък Борислав Крачанов бе много доволен от успеха на своите състезателки, а ето какво каза то за BGvolleyball.com след срещата:

„Да, мачът стана наистина зрелищен за всички присъстващи в залата. След като сме победили няма как да не съм доволен. Имахме един труден период в четвъртия гейм, в който изоставахме, но успяхме да наваксаме. Може би от там дойде и психологическата нагласа за нас, че в тайбрека можем да бъдем по-уверени и да победим. В петата решителна част водехме с  11:6, но отново допуснахме разликата да бъде стопена. За секунди концентрацията повлия. Пролича, че това са млади състезателки в отбора. Концентрацията спадна, а съперникът се върна в играта. В същия момент, когато стана напечено, ние излязохме по-корави психически и това ни донесе крайната победа и измъкнахме мача. Поздравления за волейболистките и на двата, отбора, направиха едни страхотен мач. Надявам се да сме зарадвали публиката. Продължаваме напред, такива кървави битки да има, за да може младите да се каляват.“

"Предстои нов мач срещу Левски от този допълнителен турнир, този път още по-труден със сигурност. Надявам се първо, след тази петгеймова борба да успеем да възстановим състезателките. Психологически да се настроят за нова битка. Надявам се, че отново ще се хвърлим срещу Левски, поне да покажем добре игра- От та нататък всичко зависи от нашето представяне, както и това на нашия съперник. Колко те ще ни позволят да играем, колко ние ще се възползваме. Надявам се на достойно представяне срещу „сините“.