И срещу последния се видя, че Лестър е в криза (видео)

Новакът Норич записа неочаквана, но много ценна победа срещу Лестър с 1:0 и значително увеличи шансовете си да се спаси от изпадане. Защитникът Джамал Люис вкара красив гол в 70-ата минута и донесе трите точки на "канарчетата", които едва за втори път през сезона запазиха "суха мрежа" на своя "Кероу Роуд".

В отсъствието на голмайстора си Джейми Варди Лестър изигра пореден слаб мач. "Лисиците" са в серия от 4 срещи без успех в Премиър лийг, а в последните три дори не се разписаха. Тимът на Брендън Роджърс все още е трети в класирането му, но разликата с преследвачите се топи.

Младата звезда на гостите Джеймс Мадисън се изправи срещу бившия си клуб, но и той не направи нищо впечатляващо. Норич стартира по-агресивно, а постоянните пробиви на Максимилиан Аарънс създаде доста проблеми на национала Бен Чилуел. Първото положение се откри пред Бен Годфри в 9-ата минута, но неговият удар с глава бе твърде слаб и не затрудни Каспер Шмайхел.

Лестър имаше своите моменти до почивката, но Тим Крул се справи с изстрел на Денис Прает, а след пас на десния бек Рикардо Перейра белгиецът нацели гредата. Шанс се откри и пред топстрелеца на Норич Теему Пуки, но неговият удар беше блокиран от Чалар Союнджу.В началото на второто полувреме Келечи Ихеаначо прати топката в мрежата на домакините, но попадението му беше отменено заради игра с ръка. "Лисиците" бяха твърде предвидими в офанзивните си действия и много рядко затрудняваха защитата на Норич, която е втората най-слаба в Премиър лийг.

В 70-ата минута Аарън за пореден път подмина Чилуел и центрира към другия край на наказателното поле, където Джамал Люис имаше време да си спре топката, да я нагласи на левия си крак и с хубав диагонален шут да простреля Шмайхел.

Роджърс реагира на получения гол с пускането в игра на Юри Тилеманс и марк Олбрайтън, но Лестър така и не направи нищо интересно пред вратата на Крул.

Загубата е осма за "лисиците" през сезона и те вече изостават на 7 точки от втория в таблицата Манчестър Сити. Норич пък се доближи на 4 пункта от Уотфорд и Уест Хам, които също са в зоната на изпадащите.