Лейкърс с безпроблемен успех над Голдън Стейт

Водачът в класирането на Западната конференция в НБА Лос Анджелис Лейкърс постигна убедителна победа със 116:86 като гост на последния в подреждането Голдън Стейт Уориърс. Това бе седми пореден успех за Лейкърс, които бяха без звездата си ЛеБрон Джеймс.

Отборът на Стив Кър се държеше на 2 точки дефицит от опонента си до полувремето, но след 40:17 в третата четвърт "езерняците" взеха непреодолим аванс. В отсъствието на Джеймс 23 точки за победата на гостите вкара Антъни Дейвис, с 18 завърши Кайл Кузма, а Дуайт Хауърд добави още 13 точки и 9 борби.

За "войните", които продължават да не могат да разчитат на контузените си лидери Стеф Къри и Клей Томпсън, 23 точки записа новобранецът Ерик Паскал, а 16 вкара Джордан Пул. Дреймънд Грийн пък бе изгонен в средата на втората четвърт заради 2 технически нарушения.

Тимът от Лос Анджелис запазва лидерската си позиция в Западната конференция с 45 победи и 12 загуби, докато Голдън Стейт остава в другия край на класирането - последни с баланс 12 победи и 47 загуби.