Казанлък повали Раковски след страхотна битка

Волейболистките на Казанлък Волей записаха осма победа в НВЛ-жени, след като надделяха драматично над Раковски (Димитровград) с 3:2 (19:25, 25:15, 21:25, 26:24, 16:14) в двубой от група А на третия допълнителен турнир, продължил два часа и половина. Срещата бе изиграна в зала "Младост" в Димитровград.

В редовния сезон отборите си размениха по една победа - с 3:2 гейма и 3:0 гейма, съответно в първи и осми кръг. Воденият от Борислав Крачанов тим е пети в таблицата с

20 точки (8 успеха, 9 загуби)

, димитровградчанки са шести също с

20 точки (6 победи, 11 поражения

). В първата част "розите" започнаха силно, след което позволиха на съперника да обърне резултата.

Оформи се стабилна преднина и момичетата на Диян Боюклиев поведоха. Впоследствие ролите се размениха и казанлъчанки спечелиха гейма без проблем. Третата част бе доста оспорвана на моменти, но домакините успяха да наложат волята си и да излязат напред. Не по-малко интрига предложи и четвъртият гейм - двата отбора си сменяха лидерството, като в края играта бе точка за точка. Казанлъшките състезателки показаха силна воля и дух и така мачът влезе в тайбрек.

Там те доминираха през по-голямата част от времето, но в ключовите моменти атмосферата отново бе напрегната. В крайна сметка Патрисия Йончева и съотборничките й изковаха успеха след 16:14 и 3:2 гейма.