Базел уверено напред след втори успех над кипърци

Швейцарският Базел не допусна сензация срещу кипърския АПОЕЛ (Никозия) и продължава на 1/8-финалите в Лига Европа.

Всички резултати и голмайстори в Лига Европа

След 3:0 в първия мач при гостуването в Кипър, реваншът тази вечер се очертаваше протоколен за швейцарския тим, който все пак стигна до втори успех, макар и с минималното 1:0. В герой за домакините се превърна Фабиан Фрай, който се разписа от дузпа в 38-ата минута. Базел игра концентрирано от първата минута и напълно заслужи класирането си на 1/8-финалите в Лига Европа за първи път от четири години насам.

Базел - АПОЕЛ (Никозия) 1:0 (в първия мач 3:0)

1:0 Ф. Фрай (38)