Селтик се провали с гръм и трясък

Европейското участие на Селтик през сезона приключи. "Детелините" загубиха с 1:3 у дома от ФК Копенхаген и напуснаха Лига Европа още на 1/16-финалите. Първият мач в Дания завърши 1:1, но в Глазгоу Селтик се срина в последните минути, когато получи два гола.

Микаел Сантос даде преднина на ФК Копенхаген в 51-ата минута, но в 83-ата Одсон Едуард възстанови равенството от дузпа. При този реултат публиката вече се настройваше за продължения, но вместо това Пеп Мас и Даме Н'Дойе нокаутираха шотландския гранд и пратиха датчаните в следващия кръг.
Селтик игра по-добре до почивката, но малко след нея се озова в ролята на догонващ. Всичко започна от грешка на Йозо Симунович, а макар че не сполучи с паса към Н'Дойе, Сантос получи шанс сам да завърши атаката и го направи - 0:1.

Вратарят на гостите Карл-Юхан Йонсон блесна с няколко спасявания, но нямаше какво да стори в 83-ата минута, когато Селтик изравни от дузпа. Нарушението беше на Рагнар Сигурдсон, който игра с ръка в наказателното поле, а Едуард вкара от бялата точка.
В 85-ата минута обаче защитата на шотландците изпусна Пеп Мас и той провря топката между краката на Фрейзър Форстър. Две минути по-късно ветеранът НДойе беше оставен да се разходи между няколко играчи на Селтик и да затвърди победата на ФК Копенхаген.

Датчаните реализираха попадения с всеки от трите си удара в очертанията на вратата, а Селтик допусна първа домакинска загуба срещу съперник от скандинавската страна.