Приказно! Вратар класира отбора си напред с гол в 94-ата минута (видео)

От време на време вратарите отбелязват голове за отборите си, а понякога тези попадения са решаващи. Именно такъв бе голът, с който стражът на Тигрес УАНЛ Нахуел Гусман се превърна в абсолютния герой за мексиканския си тим при драматичната домакинска победа с 4:2 срещу Алианса (Ел Салвадор) в Шампионската лига в зона КОНКАКАФ.

Срещата бе реванш от 1/8-финалите на турнира, а мексиканците се нуждаеха от победа с два гола разлика (или с 1:0), след като бяха загубили първия мач с 1:2. Изявявалият се в английската Висша лига с фланелките на Уест Хам и Евертън Енер Валенсия стана автор на първия гол в срещата, още в 10-ата минута.

С две бързи попадения (18, 23-дузпа) френският ветеран Андре-Пиер Жиняк (от когото ЦСКА няма добри спомени) направи резултата 3:0. Последваха обаче силни минути за Алианса и в частност за Портиьо, който реализира две попадения за отбора от Ел Салвадор още преди края на първата част (34, 42).

Резултатът 3:2 се запази до 94-ата минута, когато вратарят на Тигрес Нахуел Гусман влезе в ролята на “екзекутор” на Алианса. След центриране от фаул стражът заби топката с глава в противниковата врата и класира отбора си на 1/4-финалите, където съперник на мексиканците ще бъде Ню Йорк Сити ФК.