"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

ЦСКА 1948 удари Монтана и дръпна на върха, изгониха вратар заради дузпа, която спаси (видео)

ЦСКА 1948 надигра с 2:0 Монтана в дербито от 21-ия кръг на Втора лига и дръпна с три точки на върха пред Септември, който обаче има две срещи по-малко. Ивайло Климентов откри резултата в 43-ата минута, а в 89-ата Гущеров вкара втори гол след точно изпълнение на дузпа, свирена за нарушение на вратаря Симеонов срещу Даниел Младенов, каквото обаче нямаше.

66 ЦСКА 1948 - Монтана

Първоначално Симеонов спаси 11-метровия наказателен удар, но реферът Георги Николов нареди той да бъде пребит заради това, че вратарят на гостите бе излязъл напред преди изпълнението. За това свое действие Симеонов получи и втори жълт картон, а Гущеров вкара на полевия футболист Владимир Айтов, тъй като гостите вече бяха извършили трите смени.

В 45-ата минута и Монтана имаше шанс да вкара от дузпа, но Тони Тасев шутира над вратата.

Иначе, особено през втората част, ЦСКА 1948 пропиля куп положения, а веднъж и гредата спаси гостите след изстрел на Васил Шопов.

В началото обаче Монтана бе по-добрият тим и първото по-опасно положение в 13-ата минута бе пред вратата на домакините. Цветков стреля от въздуха след недобро изчистване на червената отбрана, но ударът му от 14-15 метра бе слаб и Наумов лесно улови.

Пет минути по-късно Ивайло Тодоров допусна груба грешка, позволявайки на Атанас Илиев да излезе фронтално сам срещу вратаря, но нападателят на Монтана стреля в аут.

Постепенно домакините взеха инициативата и на свой ред започнаха да атакуват все по-опасно.

Първата голова възможност за тях дойде в 21-ата минута, когато Шопов изведе Младенов сам срещу вратаря, но Симеонов изби в корнер шута на нападателя. Червените разиграха заучена комбинация при изпълнение на ъгловия удар, която завърши с добър изстрел на Василев, който Симеонов улови.

В 38-ата минута домакините пропуснаха нова възможност. Димо Атанасов осъществи отличен пробив отляво и центрира към Гущеров. Таранът стреля с глава, но Симеонов прояви добър рефлекс и изби в корнер.

По-настойчивата игра на червените към края на първата част даде резултат в 43-ата минута. Шопов събра трима противникови състезатели на дясното крило и въпреки това успя да пробие и центрира към Ивайло Климентов. Халфът от своя страна надскочи Цонков и вкара след удар с глава за 1:0.

Само две минути по-късно Монтана пропиля златна възможност да изравни. Тони Тасев преодоля Денислав Александров, който го задържа за фланелката и реферът отсъди дузпа. Потърпевшият обаче стреля над напречната греда.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор и това бе този на червените.

Три минути след почивката ЦСКА 1948 пропусна отлична възможност за втори гол. Шопов намери непокрития Климентов, но халфът не уцели топката в опит да стреля от 8-9 метра фронтално срещу вратата.

В 62-ата минута Шопов намери Гущеров с поредното си брилянтно далечно подаване, но голмайсторът на червените стреля над вратата. Четири минути по-късно домакините пропиляха поредно положение. Добра комбинация в наказателното поле на гостите завърши с удар на Шопов в лявата греда след подаване по земя на Младенов.

Така дойде най-дискусионният момент в срещата. В 85-ата Шоколаров изведе Даниел Младенов сам срещу вратаря, нападателят си поведе дълго топката и се бутна в Симеонов, а съдията изненадващо посочи бялата точка, показвайки и жълт картон на стража. С изпълнението на дузпата се нагърби Гущеров, а Симеонов спаси неговия шут. Реферът Георги Николов обаче нареди 11-метровия наказателен удар да се пребие, тъй като вратарят на Монтана излезе с метър пред голлинията, а същевременно му показа и втори жълт картон за тази негова проява. Тъй като гостите бяха извършили трите смени, на вратата застана халфът Владимир Айтов, а при повторното изпълнение Гущеров все пак вкара за крайното 2:0.

ЦСКА 1948 - Монтана 2:0