"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Циципас продължи добрата си серия на старта в Дубай

Стефанос Циципас (Гърция) се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2,95 милиона долара. Поставеният под номер 2 миналогодишен финалист в надпреварата елиминира на старта испанеца Пабло Кареньо Буста със 7:6(1), 6:1 и продължи добрата си серия през месеца.

21-годишният грък записа пета поредна победа без загубен сет в Тура на АТР, след като през миналата седмица защити титлата си в Марсилия.

"Щастлив съм, че продължавам да печеля и то в два сета, защото така не трябва да прекарвам допълнителни часове на корта, което със сигурност ще ми помогне през дългия сезон", коментира Циципас.

Във втория кръг той ще срещне Александър Бублик от Казахстан, когото победи миналата събота на полуфиналите в Марсилия по пътя си към първата си титла за сезона.

"Той е опасен съперник. Умее да прави много непредвидими неща на корта. Трябва да бъда концентриран и да свърша работата си по начина, по който го правя в последните седмици. Мисля, че се справям доста добре", допълни Циципас.

Германецът Ян-Ленард Щруф пък отстрани шампиона в Дубай през 2018 година Роберто Баутиста Агут (Испания) със 7:6(2), 7:5.

В типичния си агресивен и атакуващ стил Щруф наниза 44 печеливши удара за успеха след 1:52 минути игра.

Германецът, който наниза 13 аса, навакса пасив от 1:3 гейма в първия сет, а във втория постигна ключов пробив в 11-ия гейм, след като затвори мача при собственото си подаване.

Във втория кръг той ще играе срещу грузинеца Николоз Басилашвили.