Шампионска Лига

Челси рухна под мощта на Байерн (видео+галерия)

25 февруари 2020 | 23:51 - Обновена
Байерн (Мюнхен) вече с единия крак е на 1/4-финал в Шампионската лига. Тази вечер баварците направиха на пух и прах Челси насред “Стамфорд Бридж”, записвайки класическа победа с 3:0 в първия 1/8-финален сблъсък между двата тима. Германският шампион бе пълен господар на терена, като спокойно можеше да си тръгне и с по-изразителен успех. Серж Гнабри и Роберт Левандовски развинтиха защитата на домакините. Германското крило вкара първите два гола в 51-ата и 54-ата минута след асистенции на поляка. Самият Лева бе автор на третото попадение в 76-ата минута. Домакините пък завъриха мача с 10 души на терена, след като Маркос Алонсо си изкара глупав червен в 83-ата минута.

Мениджърът на Челси Франк Лампард бе избрал да започне мача с Оливие Жиру на върха на атаката, а той бе подкрепян от Рийс Джеймс и Мейсън Маунт от по-задни позиции. В средата на терена действаха Рос Баркли, Матео Ковачич и Жоржиньо.

Ханзи Флик пък отново заложи на Роберт Левандовски като изнесен нападател, а зад гърба му бяха Кингсли Коман, Томас Мюлер и Серж Гнабри. Дефанзивните халфове пък бяха Йошуа Кимих и Тиаго Алкантара.

Не бе изминала и минута от мача, когато се стигна до първата възможност пред една от двете врати. Томас Мюлер стреля от границата на пеналта, но Вилфредо Кабайеро уверено улови.

В 7-ата минута при един дълъг тъч топката не бе изчистена добре и стигна до Маунт, който обаче не успя да я отиграе добре и шутира над вратата.

В 11-ата минута Байерн организира отлична атака на скорост, Коман напредна с топка в крака и шутира силно по земя, като кълбото профуча на сантиметри от гредата.

Поредното положение в мача отново бе пред вратата на Кабайеро. В 16-ата минута при един корнер Гнабри успя да играе с топката, но не и да я насочи в очертанията.

Първият точен удар за Челси бе в 20-ата минута. Тогава при един корнер Жиру стреля с глава, но твърде слабо, за да затрудни Мануел Нойер.

В 27-ата минута обаче баварците имаха поредната си чудесна възможност. Левандовски бе изведен очи в очи с Кабайеро, който със самоотвержена намеса успя да блокира изстрела на поляка.

Минута след това Мюлер си освободи пространство и пробва мощен диагонален шут, който отново по чудо не се озова в мрежата.

Грешка на Нойер при изнасянето на топката в 34-ата минута доведе до атака на Челси, завършила с коварен изстрел по земя на Маунт, но той не бе точен.

Веднага след това обаче дойде поредният голям пропуск за Байерн. Изстрел на Мюлер се отби от гредата.

В 43-ата минута домакините организираха чудесна контраатака, Маркос Алонсо напредна с топка в крака и шутира опасно по земя, но Мануел Нойер спаси.

В началото на втората част Байерн откри резултата. В 51-ата минута баварците организираха прекрасна атака, Левандовски получи в наказателното поле и върна към Гнабри, който от движние засече във вратата за 0:1.

Само три минути по-късно и резултатът бе удвоен. Гермaнците организираха контраатака, Левандовски се пребори за една топка и свали  за Гнабри, след това двамата отново размениха подавания, а накрая германецът елеганто стреля покрай плонжа на Кабайеро във вратата за 0:2.

Гнабри можше да направи резултата класически в 58-ата минута, но негов страхотен шут от воле мина над вратата. Няколко минути по-късно отново той от добра позиция стреля над вратата.

В 62-ата минута гостите претендираха и за дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

В 69-ата минута Кимих направи груба грешка, подарявайки топката на Мейсън Маунт, който обаче не успя да се възползва и да отправи точен удар.

В 76-ата минута падна и трети гол във вратата на домакините. Алфонсо Дейвис се включи мощно по лявото крило и подаде успоредно на голлинията за Левандовски, който отблизо вкара за 0:3.

Положението на лондончани стана още по-тежко в 83-ата минута, когато Маркос Алонсо удари с ръка в лицето Левандовски. Първоначално той получи жълт картон, но след това реферът Клеман Тюрпен гледа повторение на ситуацията и реши да промени картона на червен.

Така Байерн постигна прекрасен турнирен резултат и е абсолютен фаворит преди реванша на свой терен, докато Челси трябва да се надява на малко чудо на “Алианц Арена” в Мюнхен, за да продължи напред.

Тами Ейбрахам Тами Ейбрахам9 Леон Горетцка18 Леон Горетцка
90' Тиаго Алкантара  Тиаго Алкантараизлиза
Леон Горетцка  Леон Горетцкавлиза
85' Серж Гнабри  Серж Гнабриизлиза
Корентен Толисо  Корентен Толисовлиза
Маркос Алонсочервен картон Маркос Алонсо  83'
76' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскигол
Сесар Аспиликуетаизлиза Сесар Аспиликуета  73'
Педро Родригесвлиза Педро Родригес
66' Кингсли Коман  Кингсли Команизлиза
Филипе Коутиньо  Филипе Коутиньовлиза
Оливие Жируизлиза Оливие Жиру  61'
Тами Ейбрахамвлиза Тами Ейбрахам
Рос Барклиизлиза Рос Баркли
Вилианвлиза Вилиан
54' Серж Гнабри  Серж Гнабригол
51' Серж Гнабри  Серж Гнабригол
50' Йошуа Кимих  Йошуа Кимихжълт картон
Жоржиньожълт картон Жоржиньо  49'
45' Тиаго Алкантара  Тиаго Алкантаражълт картон