Шампионска Лига

Наполи и Барселона оставиха всичко за реванша (видео+галерия)

25 февруари 2020 | 23:55 - Обновена
Отборите на Наполи и Барселона не излъчиха победител в първия 1/8-финал от Шампионската лига, игран на стадион "Сан Паоло" в Неапол. Домакините първи стигнаха до гол чрез Дрис Мертенс в 30-ата минута. В 57-ата каталунците изравниха с попадение на Антоан Гризман. Барселона завърши мача с 10 души, след като Артуро Видал беше изгонен за неспорстменско поведение в края. Той ще пропусне реванша на "Камп Ноу" след три седмици. Аут е и Серхио Бускетс заради натрупани жълти картони.
StartingXI: Ospina, Di Lorenzo, Manolas, Maksimovic, Mario Rui, Fabian, Demme, Zielinski, Callejon, Mertens, Insigne.
The starting 11 for #NapoliBarça!
Двубоят започна с домакински натиск, който бързо беше укротен. Каталунците заиграха в познатия си стил с множество къси подавания и търпеливо изчакване на удобна ситуация. Първият удар към едната от двете врати беше нанесен от Лионел Меси, който стреля в 9-ата минута, но ударът му мина над вратата над Оспина. Отговорът на Наполи беше удар на Мертенс, но Тер Стеген уверено улови. Наполи вдигна оборотите и с бързи комбаниции принуди каталунците да се приберат в своята половина, но това продължи за кратко. Барселона отново си върна владеенето на топката и установи приспивно темпо.
Статистиката показваше 65 процента владеене на топката за каталунците, макар да липсваха опасности пред вратата. В 24-ата минута Меси получи топката от Бускетс пред наказателното поле, завъртя се и подаде, но не намери свой съотборник. В 26-ата минута Инсиние загуби топката в средата, последва атака на Барселона чрез Меси, но отбраната на Наполи се справи. Така се стигна до 30-ата минута, когато след светкавична контраатака топката попадна у Дрис Мертенс, който с удар с десния крак направи Тер Стеген безпомощен.
Асистенцията към белгиеца беше Жиелински, който чудесно видя, че съотборникът му е непокрит. След гола гостите тръгнаха по-смело напред, като потърсиха и разнообразие, но Наполи се бранеше умело и удържаше натиска, като не пропускаше да контраатакува опасно. В 42-ата минута Наполи стигна до фаул близо до наказателното поле. Топката беше свалена от Кайехон с глава, но Манолас се размина за малко с втори гол във вратата на Барселона. Резултатът се запази и така двата отбора се оттеглиха на почивка.
Втората част започна без промени и в двата отбора. В 49-ата минута Бускетс игра опасно срещу Мертенс и получи жълт картон, който го извади от реванша след три седмици на "Камп Ноу". Барселона заигра с центрирания в наказателното поле на Наполи. 40 минути преди края Мертенс даде знак, че не може да продължи и беше заменен от Аркадиуш Милик. Така се стигна до 58-ата минута, когато Гризман върна равенството с удар от близка дистанция след подаване на Семедо.
В 62-ата минута Инсиние стреля опасно, но Тер Стеген спаси. Секунди по-късно Кайехон беше изведен опасно пред вратата от Милик, но Тер Стеген излезе напред и предотврати опасността, като се възползва от колебанието на футболиста на Наполи. Малко по-късно Барселона стигна до опасно положение, като Меси не успя да се разпише отблизо. Аржентинецът игра опасно срещу вратаря Оспина, за което получи жълт картон. И двата отбора продължиха да търсят победата, като домакините сякаш бяха по-настоятелни, като Инсиние и Кайехон не успяха да се възползват от положенията си. За Барса пък пропуснаха Меси и Юмтити. В 84-ата минута Инсиние получи топката в наказателното поле и стреля от малък ъгъл отляво, като потърси далечната греда, но ударът му беше доста неточен.
Последваха силни минути за Наполи, но до гол не се стигна. Четири минути преди края Артур стреля в посока вратата на Наполи, но далеч от целта. Две минути преди края чилиецът Артуро Видал извърши нарушение срещу Марио Руи, а след това тръгна да търси саморазправа пред очите на рефера и получи два жълти картона, като остави тима си с човек по-малко на терена. Видал ще пропусне и реванша в Барселона. С човек по-малко каталунците вече пазеха резултата с цената на всичко. Жерар Пике падна след борба за висока топка и беше заменен, като при излизането си от терена показа, че може да продължи игра. Домакините нямаха много време и макар и да опитаха, не успяха да стигнат до успеха в този първи 1/8-финал.

НАПОЛИ - БАРСЕЛОНА 1:1
1:0 - Мертенс (30)
1:1 - Гризман (57)

Наполи: Оспина, Ди Лоренцо, Манолас, Максимович, Марио Руи, Фабиан Руис, Деме (79-Алан), Жиелински, Кайехон (74-Политано), Мертенс (54-Милик), Инсиние.
Старши треньор: Дж. Гатузо

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике (90-Ленгле), Юмтити, Фирпо, Ракитич (56-Артур), Бускетс, Де Йонг, Меси, Гризман (88-Фати), Видал.

Матео Политано Матео Политано21 Клеман Лангле15 Клеман Лангле
90' Жерард Пике  Жерард Пикеизлиза
Клеман Лангле  Клеман Ланглевлиза
Марио Руижълт картон Марио Руи  89' Артуро Видал  Артуро Видалжълт картон
Артуро Видал  Артуро Видалчервен картон
87' Антоан Гризман  Антоан Гризманизлиза
Ансу Фати  Ансу Фативлиза
83' Антоан Гризман  Антоан Гризманжълт картон
Диего Демеизлиза Диего Деме  80'
Аланвлиза Алан
Хосе Мария Кайехонизлиза Хосе Мария Кайехон  74'
Матео Политановлиза Матео Политано
66' Лионел Меси  Лионел Месижълт картон
Лоренцо Инсиниежълт картон Лоренцо Инсиние  61'
57' Антоан Гризман  Антоан Гризмангол
56' Иван Ракитич  Иван Ракитичизлиза
Артур  Артурвлиза
Дрис Мертенсизлиза Дрис Мертенс  54'
Аркадиуш Миликвлиза Аркадиуш Милик
49' Серхио Бускетс  Серхио Бускетсжълт картон

26 февруари 2020 | 19:24

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

овце
(Гост)
187
отговор
26 февруари 2020 | 13:23

дедов за барселона мръсни сел*ци, ако не го бяха контузи щяха още бахур да ядат и ако съдята не им пестеше картоните! См*рт мръсна за овцелона!! Рейтинг: 3 6

26 февруари 2020 | 14:57

Какво им спестиха, бе жалкар? 5 жълти картона дадоха на Барселона, като подобен червен картон няма да видиш никъде другаде! Абсолютно всеки подобен случай се дава по 1 жълт картон, само Видал видя 2! Рейтинг: 9 1

Това е стъпка напред
(Гост)
186
отговор
26 февруари 2020 | 13:13

За преизграждането на един легендарен тим, но не мога да разбера защо чакат да им вкарат гол и чак тогава показват какво могат. Интересно ми е да видя как ще се справи Барса в това положение с няколко контузени и наказани титуляра. И без особени опции за замяна. Рейтинг: 2 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

За Барса
(Гост)
185
отговор
26 февруари 2020 | 12:11

Притеснителното е че контузии и наказания се нижат във всеки един мач. С оглед на обстоятелствата и това, че Барса определено е слаб гост, особено в Европа и с оглед на това, че на Камп Ноу нещата са доста различни Наполи имат малък шанс. Рейтинг: 3 0

Не Ми Дреме
(Гост)
184
отговор
26 февруари 2020 | 11:17

И защо му беше нужно на Гатузо да подрежда отбора в пазене на резулатат???Получи се адски скучен и грозен мач`.За хората коментиращи,че Барселона са играли слабо ще им кажа,че са в огромна грешка.С оглед на предстоящото Ел Класико Барселона изиграха много умно и пестеливо мача.Цъкаха си пасчета цял мач`,вкараха ГОЛ НА ЧУЖД ТЕРЕН даващ им прдимство към момента,спестиха сили за неделя.Какво повече искате???Скамейката е къса,играчите почнnаха да трупат умора,сгрешен титулярен състав...Ракитич`или няма желание да играе вече за отбора или формата му е паднала драстично много.За резерва вече е идеален,за титуляр не...Х-ът и голът на чужд терен дават огромно предимство на Барселона с оглед на домакинския реванш. Рейтинг: 14 1

И какво да направи
(Гост)
26 февруари 2020 | 12:07

Срещу Барселона, да атакува ли? Много кратно сме виждали ако един тим се впусне да атакува Барселона, какво става. На Камп Ноу зависи как ще тръгне мача но в един момент ще трябва да почнат да атакуват. Все пак им трябва поне гол. Рейтинг: 5 1

Не Ми Дреме
(Гост)
26 февруари 2020 | 12:21

Когато Наполи се изнесоха в предни позиции в търсене на 2-ри гол се видя,че са стойностен отбор и имат шанс да грабнат победата.В случая страхът изигра лоша шега на Гатузо и Барселона отбелязоха изключително ценен гол...Съдбата обича смелите... Рейтинг: 4 3

А аз видях
(Гост)
26 февруари 2020 | 12:57

Че Барселона контролираше почти напълно мача, Наполи вкара някъв гол дето 9 от 10 подобни удара няма да влязат. Видях поредната индивидуална непредизвикана грешка от играч на Барселона и видях, че към края Наполи издъхна и Умтити пропусна да ги довърши на празна врата. Рейтинг: 5 1

26 февруари 2020 | 10:37

Има клипове в интернет, бе пич. Пусни ги и виж, ако пак мислиш, че има засада, то или си сляп, или не знаеш правилото за засадите! Рейтинг: 9 2

Ваньо
(Гост)
26 февруари 2020 | 10:49

Гризман беше в пасивна засада при паса отправен към Семедо, но при головия пас беше зад линията на подаващия... Голът си е ажур! Рейтинг: 10 2

26 февруари 2020 | 14:13

Знам правилата на засадата... Имам предвид при паса към Семедо... И да боли ме уя дали има или няма засада... И двата отбора са ми противни, ако можеше да отпадната и двата в тоя крък щеше да е най-добре Рейтинг: 0 1

...
(Гост)
26 февруари 2020 | 14:55

Дори клипа в тази статия има стопкадър на този пас... Настина не виждам никакво разумно обяснение за коментара ти, освен долна провокация. Рейтинг: 2 1

....
(Гост)
26 февруари 2020 | 15:03

Като са ти противни, защо си ги гледал или ги коментираш? Аз не харесвам Байерн и Ювентус, затова и не им гледам мачовете и не ги коментирам... Мазохист ли си или просто си тук да дразниш? Рейтинг: 2 1

Значи
(Гост)
181
отговор
26 февруари 2020 | 10:10

Трудно се играе срешу 10 защитника, но това не оправдава слабата ни защита и средна линия. Меси и Гризман като не играят с топката спират напълно да играят. Ако не сменим защитата и средната линия следващият отбор ще ни наппълни кошницата, а ако е Байерн не ми се мисли. Рейтинг: 5 3

Аз
(Гост)
26 февруари 2020 | 10:31

Гризман цял мача бяга и пресира и се връща чак на левия бек, пък ти реши, че без топката нищо не играе. Защо изобщо гледаш футбол? Рейтинг: 12 1

00
(Гост)
26 февруари 2020 | 11:48

Той единствен от нападателната тройка когато е здрав Суарес пресира и се връща. Меси и Луис само си бъркат в нос като се защитава отбора Рейтинг: 0 0

26 февруари 2020 | 09:52

Автобуса бейби автобусааа, с тая слаба барса смятай, и пак това подобие на барса ще продължи с 3-4 гола на кампа,после зор ама това с автобуса е жалка работа ; Рейтинг: 3 4

26 февруари 2020 | 09:51

Не виждам логика в коментарите от типа, че Наполи се защитавали много, паркирали автобуса и т.н. Едно, че защитата е половината игра, видяхме че и 2-та гола паднаха след грешки в защита и второ, въпреки това пак имаха повече чисти положения от Барселона. Отдавна играта не е да мяташ топката от единия тъч на другия. Рейтинг: 3 4

....
(Гост)
26 февруари 2020 | 10:09

Е как не виждаш логика? Това не е ли 1/8 финал в най-силния турнир на континента? Отбора домакин не стоя ли едно 80% от времето в своята четвъртина на игрището? Дори Моуриньо не играеше толкова прибрано, но му лепнаха прякора автобусен шофьор и постоянно се говори, че отборите му играят грозен антифутбол. Да, играта вече не е мятане на топката от тъч на тъч, но с такава защита каква резултатна и красива игра да очакваш? Рейтинг: 8 1

Аз
(Гост)
26 февруари 2020 | 10:27

Статистика за очаквани голове спрямо положенията в мача - Наполи 0.70 - 1.52 Барселона. Най-добрите положения в мача: 1 Умтити глава на празна врата 2 Голът на Гризман 3 Калейхон 1 на 1 с вратаря 4 Меси на милиметри от втори гол преди да се ссблъска с Оспина. Когато си пристрастен никога не можеш да видиш нещата такива, каквито са. За Наполи снощи защитата не беше половината игра, а 90% от играта. Бускетс създаде най-доброто им положение, а Фирпо създаде положението за гола. Барса си създадоха всичко сами с много зор срещу паркирахн автобус. Рейтинг: 9 1

Alex
(Гост)
26 февруари 2020 | 11:26

Аз че съм пристрастен е ясно, може би за почти всички във форума, не го крия, но изкарвате, че Наполи са наредили 9 човека на голлинията и гола им е чиста харабия. Открои само положението 1 на 1 с Кайехон, а за другите 2 ситуации създадени от Инсиние нищо не каза. Реванша най-вероятно си е ваш - няма лошо с оглед показаното. Очевидно Наполи са по-слабия отбор, но се опълчиха доста добре. Аз не се залъгвам и смятам за напълно възможно Ман Сити да ни напълнят кошницата довечера, не се залъгваите и вие, че с играта си вчера заслужавате нещо повече от 1/4 финал. Рейтинг: 2 1

_!_-
(Гост)
177
отговор
26 февруари 2020 | 08:55

Не сме свикнали Барса да се мъчи с Наполи, но 1:1 в турнирен мач е на практика победа за гостите. Друг е въпросът, че Барса не е от отборите, които умеят да пазят резултат Рейтинг: 9 2

Барса фен
(Гост)
26 февруари 2020 | 09:07

Няма как да сме свикнали с каквото и да е, защото това беше първият официален мач между Барселона и Наполи в историята. А Барселона се мъчи срещу дълбоко паркирани автобуси постоянно. Рейтинг: 12 1

...
(Гост)
176
отговор
26 февруари 2020 | 08:49

Наполи вчера бяха домакини и играха в система 9-1-0. Нападателите им бяха позиционирани в половината на тяхната половина... Така не се пазят и изпадащите отбори в Испания. Представям си какво ще е на Камп Ноу, сигурно целия отбор ще са в тяхното наказателно... Рейтинг: 20 4

FORZA NAPOLI
(Гост)
26 февруари 2020 | 17:39

Личи си, че не гледаш италианското първенство,в последните 20 минути Наполи си търсеше победата, а на Ноу Камп не че ще се защитава, но и съм сигурен, че ще бъде много офанзивно подредени Рейтинг: 1 0

Зико
(Гост)
175
отговор

Барселона играха слабо и въобще не ми се коментират , но пак се видяха стари и вече хронични слабости в защита в средната линия и дори отпред! Бускетс за малко не стана причина за втори гол на Наполи с неговите криви пасове , слаба игра на Пике и се контузи накрая , червен картон за Видал заслужен или не няма да играе следващите мачове , Ракитич нищо не показва с играта си и той слабо играе , Гризман вкара гол , НО не играе добре напред , връща се назад да помага , абе нещата там са да не кажа зле ама средна работа! Единствено резултата е добър за реванш с гола на чужд терен! Рейтинг: 19 1

Флорентино нерез
(Гост)
174
отговор
26 февруари 2020 | 08:23

Какво се случва, защо не на казаха меси до живот, всички от Барселона трябваше да получат червени картони на почивката и мача да свърши 1 на 0, не съм виждал такова подпиране от времето, когато нямаше вар, червени картони за пас назад и червени картони, че си подават много Рейтинг: 12 7

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

УЕФА си вкара автогол с допускането на Сити до ... 30 август 2019
Защо Манчестър Сити присъства в жребия за груповата фаза на Шампионската лига? Този въпрос си задаваха множество клубове, които присъстваха в Монако за събитието в четвъртък вечерта. Казусът на шампиона на Премиър Лийг ...
Иниеста: Този състав на Барселона заслужава ... 02 януари 2019
Легендата на Барселона Андрес Иниеста даде интервю пред каталунския “Спорт”, като ви представяме най-интересните теми, по които говори.За Карлес Аленя и Рики ПуигСтрахотно е, че играчи от школата могат да ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.