Григор стартира с победа на двойки в Акапулко

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на турнира в Акапулко. Първата ни ракета и партньорът му в надпреварата по двойки Тейлър Фриц надвиха в драматичен мач от първия кръг Маркъс Даниел и Филип Освалд. Димитров и Фриц трябваше да спасяват два мачбола, преди в крайна сметка да триумфират със 7:5 3:6 (12:10).

Стотици аплодираха Григор Димитров и Рафаел Надал в Акапулко

Началото на бе добро за българина и американеца, които допуснаха ранен пробив и изоставане с 0:2 гейма. След това Димитров и Фриц намериха верния ритъм и не само върнаха брейка, но съумяха да пробият още веднъж и да вземат откриващия сет със 7:5.

След паузата Даниел и Освалд отново имаха надмощие, но този път не изпуснаха инициативата и затвориха частта с 6:3. Стигна до шампионски тайбрек, в който Димитров и Фриц на два пъти бяха на точка от загубата, но не се предадоха и успяха да спечелят с 12:10.

Във вторник срещу сряда Григор, който е шампион в Акапулко от 2014 година, стартира и участието си на сингъл. Негов пръв съперник ще е Дамир Джумхур. Мачът е трети в програмата на корт „Grandstand“, но часовете още не са обявени. Вероятно Димитров ще излезе на корта не по-рано от 04:00 часа.