Бенфика се справи с тима на Краев и отново оглави класирането (видео)

Българският национал Божидар Краев игра 64 минути за Жил Висенте при домакинското поражение с 0:1 от Бенфика в последната среща от 22-ия кръг на португалското първенство. Юношата на Левски хвърли доста усилия преди да бъде заменен. Краев направи и немалко нарушения, а през второто полувреме се поумори и треньорът Витор Оливйра пусна вместо него тарана Уго Виейра.

Успеха на Бефика донесе Винисиус с попадение още в 15-ата минута. Лисабонските "орли" обаче срещнаха сериозен отпор от домакините, които нанесоха цели 16 удара към вратата на Одисеас Влаходимос. В крайна сметка ранният гол на Винисиус се оказа единствен в мача и Бенфика се върна ан върха в класирането. отборът на Бруно Лаже допусна поражения в предишните два кръга, а преди няколко дни отстъпи и на Шахтьор (Донецк) в първия 1/16-финален двубой от Лига Европа.В началото Бенфика имаше превъзходство и пропусна две положения до 10-ата минута. В 15-ата обаче Адел Таарабт центрира перфектно към Винисиус и той с глава откри резултата. Последваха няколко опасни атаки на Жил Висенте. При една от тях Краев шутира извън наказателното поле, но Влаходимос, макар и неуверено, изби.

Гръцкият страж бе с главна заслуга домакините да не изравнят. В 36-ата минута Бенфика вкара втори гол чрез Винисиус, но той беше отменен заради засада.

През второто полувреме и двата отбора имаха добри положения, а след удар на Таарабт топката се отби от гредата. В 73-ата минута Виейра можеше да изравни, но Влаходимос за пореден път спаси Бенфика.

В класирането Жил Висенте е на 11-о място с 26 точки, колкото имат още Морейрензе и Витория (Сетубал).