Унион продължава да поднася изненади (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) постигна хубав победа срещу РБ Залцбург в Лига Европа, но на домашната сцена продължава да е изключително непостоянен. В последния двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата "орлите" загубиха с 1:2 от Унуион (Берлин) и останаха в долната половина на класирането. Новаците пък вече са на 10-о място. Тимът от столицата има с точка повече от Айнтрахт.

Неведнъж през сезона Унион показа, че е коварен гост и в това се убедиха и футболистите на Адолф Хютер. Първото полувреме беше равностойно и публиката на практика не видя нито една стопроцентова голова възможност.

След почивката Айнтрахт се опита да притисне съперника, но в 49-ата минута груба грешка на защитата позволи на Кристофер Ленц да стигне до топката в наказателното поле и да подаде на Себастиан Андерсон, който с лекота откри резултата.

Гонсало Пасиенсия можеше да изравни, но на два пъти след негови удари топката мина на сантиметри от целта. В 67-ата минута Кевин Трап не се намеси добре, а Андерсон пресира Еван Н'Дика и го принуди да си вкара автогол.

Почетното попадение за Айнтрахт падна в 79-ата минута и също беше автогол. Флориан Хюбнер не можа да реагира след технично отиграване с пета на Андре Силва и прати топката в собствената си врата.

В следващия кръг Унион ще е домакин на Волфсбург, а Айнтрахт ще гостува на Вердер (Бремен).