Локомотив спечели пловдивското дерби, Берое взе гейм с 25:5

Волейболистите на Локомотив (Пловдив) се поздравиха с четвърти пореден и общо шести успех в Източната група на Висшата лига. Воденият от Красимир Стефанов отбор спечели пловдивското дерби с Виктория Волей, като се наложи над съперника с 3:2 (20:25, 25:12, 25:22, 21:25, 16:14) в среща от 12-и кръг, изиграна в спортна зала "Сила" в града под тепетата.

Локо е на третата позиция с

19 точки (6 успеха, 4 поражения)

, "викторианците" са втори с

20 точки (6 победи, 5 загуби)

Състезателите на Виктория Волей започнаха силно в първата част, като поддържаха преднината си и поведоха. Във втория гейм домакините показаха друго лице и оставиха противника на 12 точки. Възходящата им линия продължи и впоследствие, но след 10:7 темпото се забави и играта продължи точка за точка. Въпреки това Локомотив остана стабилен и излезе напред след 25:22 и 2:1 гейма.

Четвъртият гейм тръгна силно за домакините, но съгражданите им обърнаха резултата и вкараха срещата в тайбрек. Там "черно-белите" отново бяха водещи и въпреки интригата в края, победата бе факт след почти два часа игра.

Повече от успешно продължават представянето си и волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора). Старозагорци надиграха категорично Царево с 3:0 (25:20, 25:19, 25:8) в гостуването си в крайморския град.

Волейболистите на Иван Тасев продължават да са лидери във временното класиране с 23 точки (9 победи, 1 загуба), царевци са пети с 11 точки (4 успеха, 6 поражения)

Беройци доминираха в срещата, като в третата част дори стартираха ударно с 9:0. До края преднината на гостите ставаше все по-голяма и оставиха противника на 8 точки

С успех след четири поредни загуби се поздрави и отборът на Раковски 1964 (Севлиево). Състезателите на Стефан Ганчев се наложиха като домакин над Дея Спорт (Бургас) с 3:1 (23:25, 25:21, 25:15, 25:23)

Въпреки това севлиевци остават на седмата позиция в класирането с

8 точки (2 победи, 9 загуби)

. Дея е на четвъртото място със

17 точки (6 успеха, 4 поражения)

. В първата част двата отбора си разменяха лидерството, но в крайна сметка бургазлии затвориха частта с минимална преднина. Последваха силни минути за домакините и резултатът бе изравнен. Третият гейм премина под диктовката на Раковски. Тимът доминираше и след това, но съперникът сътвори интрига и играта продължи точка за точка.

Двата отбора се догонваха в резултата, след 19:18 волейболистите от Севлиево успяха да удържат и да останат водещи, с което и да спечелят срещата.