Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Люлин спря устрема на Град в Западната група на Висшата лига

Тимът на Люлин (София) записа осма победа в Западната група на второто ниво от волейболния шампионата при мъжете - Висшата лига. Волейболистите на Ангел Кошеджийски се наложиха като гости над Град (Белоградчик) с 3:1 (25:19, 25:19, 23:25, 25:22) в мач от 16-и кръг.

Така столичани прекъснаха серията на състезателите от Северозапада от пет поредни победи. Люлин има 26 точки (8 успеха, 6 загуби), момчетата на Христо Христов са втори с 28 точки (10 победи, 5 поражения)

В първата част домакините започнаха силно, като имаха превес до 10:7, но не успяха да запазят темпото и гостите закономерно поведоха. Град имаше водеща роля и в началото на втория гейм, но съперникът отново взе инициативата.

Третият гейм започна под диктовката на люлинци, които бяха на път да приключат мача, но в ключовите моменти белоградчишките волейболисти успяха да обърнат резултата. Решителната четвърта част тръгна добре за втория в класирането, но след 17-та точка последва нов обрат - в полза на волейболистите на Люлин, които записаха триточков успех.

Нови три точки в актива си добавиха и състезателите на Звездец (Горна Малина), които победиха категорично Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:21, 28:26, 25:15)

Волейболистите на Иван Генков са пети във временното класиране с 22 точки (7 победи, 7 загуби), ихтиманци са осми със 7 точки (3 успеха, 12 поражения)

Гостите поведоха за кратко в началото на двубоя, след което последва игра точка за точка. Впоследствие играчите от Горна Малина нямаха проблем и поведоха в резултата. Във втория гейм те бяха по-категорични, но точно в края му противникът набра инерция и изравни. След четири геймбола Стефан Славков и съотборниците му увеличиха аванса си.

Третата част премина под диктовката на волейболистите на Звездец и те се поздравиха с втори пореден успех.

Ботев (Луковит) също записа категоричен успех в групата. Воденият от Пламен Тодоров тим надигра категорично съседите си от Тетевен Волей с 3:0 (25:17, 25:19, 25:16) в домакински мач.

Луковитци продължават да са лидери в таблицата с 39 точки (13 успеха, 1 загуба), "зелените" са шести с 21 точки (6 победи, 8 загуби)

Домакините доминираха в двубоя през по-голямата част от срещата, като единствено във втората част имаше интрига, но не се случи нищо повече.

Пета поредна и общо девета победа постигнаха състезателите на Сливнишки герой (Сливница). Момчетата на Мартин Стоев се наложиха над Етрополе с 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 25:19)

Първата част премина под диктовката на домакините, след което играта бе равностойна до осмата точка. Сливничани се откъснаха, но отново бяха настигнати от съперника. В крайна сметка Ерик Стоев и съотборниците му се пребориха за гейма.

Третата част на моменти бе доста оспорвана, като ролите се разменяха до края. Етрополци измъкнаха гейма след 25:23 и намалиха пасива си на 1:2 гейма. Развоят на двубоя бе в четвъртия гейм, където Сливнишки герой стигна до успеха след 25:19 и крайното 3:1 гейма.

Играчите на Мартин Стоев са трети в таблицата с 22 точки (9 победи, 5 поражения), Етрополе е на последното девето място с 8 точки (2 успеха, 12 загуби).