Ева Янева с 14 точки, Волеро с победа №17 във Франция

Българските волейболистки Ева Янева и Петя Баракова и техният Волеро (Льо Кане) записаха 17-а победа във френската Лига. Момичетата на Лоренцо Мичели се наложиха като домакини над Пей д′Екс (Венелес) с 3:2 (25:11, 23:25, 22:25, 25:18, 15:9) в двубой от 22-и кръг, изигран в Кан.
Льо Кане е пети в таблицата с 49 точки (17 успеха, 5 поражения), съперникът е осми с 31 точки (10 победи, 12 загуби).

Ева Янева отново бе на ниво и се разписа с 14 точки (1 ас, 50% ефективност в атака, 36% перфектно и 68% позитивно посрещана).
Петя Баракова бе резерва и се появяваше периодично на терена, след което бе титуляр в четвъртата част, като се отчете с 1 точка. Над всички бе Анна Лазарева с 25 точки (1 ас, 1 блокада), по 15 записаха Михаела Абрхамова (3 аса, 5 блокади) и Лисет Бланко Ерера. За Пей д′Екс Тамара Хофман приключи с 18 точки (3 аса, 2 блокади), Ели Уатара добави 15 точки (1 блокада).

В следващия кръг Льо Кане среща Безие, а противникът играе срещу Мюлуз. Мачовете са на 29 февруари (събота).