Епитропов с два бронза и отборна титла в САЩ

Любомир Епитропов спечели два бронзови медала, които бяха ключови мъжкият плувен отбор на университета на Източна Каролина да триумфира в Хюстън като шампион на Американската атлетическа конференция.

За тима това е четвърти трофей в рамките на 6 г. и първи от 2017 г.

Във финала на Американската атлетическа конференция участва и Петър Божилов, чийто тим – Южният методистки университет на Далас, стана трети.

Епитропов, който тренира усилено за олимпийските игри в Токио, се класира трети на 100 и 200 ярда бруст, съответно с 53,29 сек. и 1:55,40 мин.

Състезателят на Николай Вакареев и Вихрен (Сандански) спечели финал “Б“ на 200 ярда съчетано с 1:48,90 мин.

Наставникът на Любо – Матю Джабс беше избран за треньор на годината на мъжете в Американската атлетическа конференция.

Петър Божилов записа две седми места – на 500 ярда св. стил с 4:25,75 и на 1650 св. стил - 15:32,96. Той седми в „Б“ финал на 200 св. стил - 1:40,08 мин.

Треньорът на Божилов - Стив Колинс, който е бивш на Нина Рангелова, му подари олимпийското си сако от Рио 2016 за търга за набиране на средства за лечението на Анна Паздеркова.