Вашингтон победи Питсбърг в осемголов трилър

Вашингтон Кепиталс победи с 5:3 Питсбърг Пингуинс в директен сблъсък за първото място в Столичната дивизия на Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Домакините взеха аванс след първата третина чрез Якуб Врана, но с голове в рамките на само 26 секунди малко преди края на втората част Питсбърг обърна резултата до 2:1. Том Уилсън бързо възстанови равенството за 2:2 в началото на третата част, а малко след това Карл Хагелин изведе домакините от Вашингтон за втори път напред в резултата.

Питсбърг не се предаде и 11 минути преди финалната сирена Евгени Малкин бе точен за 3:3. Равенството обаче отново се задържа за съвсем кратко, тъй като 110 секунди по-късно Ти Джей Оши изведе столичани отново напред в резултата с 25-ия си гол за сезона.

Крайното 5:3 бе оформено от Хагелин, който с второто си попадение в срещата премина границата от 100 гола в кариерата си в лигата. С успеха Вашингтон оглави дивизията с 82 точки, две повече от втория Питсбърг и пет пред третия Филаделфия.