Пропусната дузпа и късен гол помогнаха на Порто да оглави класирането (видео)

Порто поне временно оглави класирането в португалското първенство. "Драконите" победиха много трудно с 1:0 гостуващия Портимоненсе и изпревариха Бенфика, но "орлите" от Лисабон имат и мач по-малко. Порто получи солидна помощ от бившата си звезда Джаксън Мартинес, който пропусна дузпа в края на първото полувреме. Нарушението беше срещу самия колумбиец, но от бялата точка той прати топката високо над вратата.

Натискът на "синьо-белите" даде резултат чак в 87-ата минута с красив гол на Алекс Телес. Бранителят получи пас от Иван Маркано и с мощен шут не остави шансове на стража на гостите Шуичи Гонда.

Успех постигна и Спортинг (Лисабон). Новото попълнение Андраж Шпорар се разписа във втори пореден мач. След като преди няколко дни вкара на Истанбул Башакехир в Лига Европа, снощи словенецът наказа и Боависта.

Спортинг се наложи с 2:0, а другото попадение беше дело на Гонсало Плата. По този начин "лъвовете" останаха на 4-о място в таблицата, на точка зад третия Брага и на три пред Рио Аве.

Брага пък се реваншира на феновете си за допуснатия обрат от 2:0 до 2:3 срещу Рейнджърс през седмицата. Рикардо Орта, Бруно Уилсън и Тринкао донесоха победата с 3:1 срещу Витория (Сетубал).

Днес Бенфика може да се върне начело в класирането, ако спечели визитата си на Жил Висенте, където играе Божидар Краев.