Лесна победа за Селтик и нова грешна стъпка за Рейнджърс (видео)

Селтик продължава да увеличава преднината си пред Рейнджърс в първенството на Шотландия. Вчера "зелено-белите" победиха с 3:1 Килмарнък и вече имат в актива си 76 точки, а Рейнджърс стигна само до 2:2 при гостуването си на Сейнт Джонстън и остана с 64. В средата на седмицата грандовете от Глазгоу записаха добри резултати в първите 1/16-финали в Лига Европа. Селтик направи 1:1 като гост на ФК Копенхаген, а "Айброкс" видя невероятен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Брага.

Срещу Килмарнък Селтик започна колебливо и получи гол от дузпа в 6-ата минута, дело на Еймън Брофи. До почивката Кристофер Айер и Одсон Едуард изведоха "детелините" напред, а през второто полувреме точка на спора сложи Лий Грифитс. Килмарнък пък завърши с човек по-малко след червения картон на Алан Пауър (57).За Рейнджърс началото същото беше лошо, след като Калъм Хендри вкара за Сейнт Джонстън в 8-ата минута. После Флориан Камбери и Джо Арибо доближиха тима на Стивън Джерард до трите точки, но последната дума имаше Сиви Мей, който в 80-ата минута оформи крайното 2:2.

На трето място в класирането е Мадъруел с 42 точки, следван от Абърдийн (41), Ливингстън (38) и Хибърниън (37).