Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Левски измъкна победа над Берое в НВЛ-жени

Волейболистките на Левски записаха 12-а победа в НВЛ-жени. Воденият от Кристиян Михайлов тим надделя над Берое (Стара Загора) с 3:2 (14:25, 26:24, 27:25, 18:25, 15:12) в мач от втория допълнителен турнир, игран тази вечер пред около 250 зрители в зала "Иван Вазов" в Града на липите.

"Сините" продължават да са втори във временното класиране с 12 победи, 3 загуби и 35 точки. Берое пък е 4-и с 8 победи, 7 загуби и 28 точки. В следващата си среща Левски се изправя срещу шампионките от Марица (Пловдив), на 27 февруари (четвъртък) - от Група А на третия допълнителен турнир в НВЛ. Берое пък ще излезе срещу ЦСКА на 29 февруари (събота), в мач от Група Б на третия турнир.

Берое доминираше изцяло в първия гейм и поведе без проблем след 25:14. В следващите две части ролите се разменяха, играта бе доста оспорвана, но "сините" успяваха да измъкнат успеха - 26:24 и 27:25, и така да обърнат до 2:1 гейма. Левски поведе и в четвъртия гейм, но не съумя да запазят темпото и старозагорки вкараха мача в тайбрек след 25:18. Там момичетата на Кристиян Михайлов бяха категорични, въпреки опитите на съперника да се върне в игра и се поздравиха с победата след 15:12 и 3:2.

Най-полезна за Левски бе Мария Йорданова с 23 точки (6 аса!, 1 блок, 33% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане), а Кристиана Петрова добави още 17 точки (5 блока!, 32% ефективност в атака и 29% позитивно посрещане) за победата. За Берое Радостина Маринова бе над всички с 24 точки (4 блока!, 1 ас и 35% ефективност в атака), а Дани Найденова се отчете с 19 точки (4 блока!, 43% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане), но и това не помогна за успеха.