Гол от емблематичните за Меси украси успеха на Волфсбург

Волфсбург продължава да се изкачва в класирането на германския елит и вече е само на 2 точки от място в Лига Европа. В късния неделен мач от 23-ия кръг бившия тим на Мартин Петров разгроми Майнц 05 с 4:0 на “Фолксваген Арена”, с което “затваря” една много добра седмица, след като в четвъртък надви и Малмьо с 2:1 в първи сблъсък от 1/16-финалите в ЛЕ.

Най-красивото нещо в дъждовната вечер във Волфсбург беше попадението на Ренато Щефен за 4:0. В 68-ата минута швейцарецът се превъплъти в ролята на Лионел Меси и премина през няколко играчи на съперника, след което насочи кълбото неспасяемо в мрежата. Щефен вкара и втория гол в 45-ата минута.

Първият гол също беше запомнящ. Реализира го Йосип Брекало с далечен шут, хванал вратаря Робин Центнер неподготвен. В четвъртък Брекало отново се отличи с майсторско попадение, с което тогава беше сложено началото на обрата от 0:1 до 2:1. Днес хърватинът пропусна да добави още един гол, след като излезе сам срещу стража, но не успя да го преодолее.

Това се оказа една от малкото силни намеси на Центнер, защото той не се справи добре и в 49-ата минута, когато Яник Герхарт го наказа за 3:0.

Отборът на Майнц тръгна да напада едва към края на срещата, но стигна само до една греда чрез Жан-Филип Матета.

“05” е под напрежение, защото вече има само 2 точки преднина пред 16-ия в класирането Фортуна (Дюселдорф). Във Втора Бундеслига директно изпадат последните два тима, а този на 16-а позиция ще играе бараж с третия от втория ешелон.