Вихър обърна Локомотив в Мездра

Вихър (Славяново) победи с 3:2 в Мездра местния Локомотив в контрола. Заслужен успех за селекцията на Николай Боянов, която доминираше през цялото време. Локомотивци приеха играта в половината си, разчитайки в предни позиции на дълги пасове към Валдемар Стоянов.

В 20-ата минута Йоан Петков центрира от фаул и Любомир Борисов насочи топката с глава в мрежата на домакините. Десетина минути по-късно Петков подаде на Константин Генков, който финтира двама бранители и вратаря за 0:2. Голмайсторът и Иван Иванов пропуснаха да вкарат по още веднъж. В 36- ата минута рефера отсъди спорна дузпа, която Валдемар Стоянов превърна в гол – 1:2. Секунди след почивката бившия младежки национал Янислав Иванов изведе сам срещу вратаря Иван Иванов и той реализира третото попадение за Вихър.

В 52-ата минута двойно подаване между братята Браян и Валдемар Стоянови завърши с гол на последния за окончателното 2:3. В оставащите минути славяновския тим пропусна да бие с разлика заради пропуските на Николай Иванов, Иван Иванов, Петков и два на Генков. Секунди преди края Йоан Петков нахлу с топката в наказателното поле и бе блъснат в гърба от съперник. Потърпевшият подкани рефера да свири дузпа, но получи … червен картон.