Лил се върна на победния път, Монако забави ход

Отборът на Лил се завърна на победния път, след като разгроми последния в класирането Тулуза с 3:0 в двубой от 26-ия кръг на Лига 1. Головете за Лил отбелязаха Лоик Реми (2, 39) и Ренато Санчес (72).
С успеха Лил събра 43 точки и измести Рен от третата позиция.
Отборът на Монако пък забави своя ход към челото в класирането, след като завърши 1:1 като гост на Дижон. Мама Балде откри за домакините на "Гастон Жерар" в 56-ата минута, но Гийермо Марипан изравни за монегаските. По този начин хората на Родриго Морено останаха пети с 39 точки, докато Дижон е 17-и с 27.
Монпелие пък пропусна възможност да се приближи към топ 5, след като гост от Анже с 0:1.

В друг мач от кръг Страсбург и Амиен пък не си отбелязаха гол.