Кристиян Димитров с цял мач и жълт картон при разгромен успех на Хайдук (видео)

Националът Кристиян Димитров игра цял мач при разгромната победа на новия си клуб Хайдук (Сплит) с 6:0 над Горица от програмата на 23-ия кръг. Още в началото на мача Димитров беше поставен под напрежение в наказателното поле, като след негов шпагат Мариян Чабрая се хвърли за дузпа, но реферът му даде жълт картон за симулацията.
Това се случи в деветата минута, а в 12-ата падна и първия гол. Негов автор стана Леон Крекович. До края на полувремето резултатът набъбна на 3:0, макар и Горица да се опитваше да играе офанзивно. Попаденията за Хайдук отбеляза Жайро да Силва (35) и Михо Чакташ (39).
През втората част с нови попадения на Чакташ (47) и Да Силва (56) Хайдук сложи точка на спора, а десет минути преди края Самуел Едуок оформи крайното 6:0, след като се възползва от едно неразчетено излизане на стража на Горица. В добавеното време Димитров си изкара жълт картон.

В класирането Хайдук е втори с 44, а лидер е Динамо с 53.