Реал Сосиедад се разправи с ранения тим на Валенсия (видео)

Отборът на Реал Сосиедад спечели убедително с 3:0 срещу Валенсия в двубой от 25-ия кръг на Ла Лига. Микел Мерино (12), Начо Монреал (45) и Аднан Янузай (48) зарадваха публиката в Сан Себастиан. “Прилепите”, които претърпяха тежко поражение от Аталанта преди три дни, не можаха да намерят сили за съпротива. “Чури урдин” се изкачиха до четвъртото място във временното класиране, а и имат мач по-малко заради отложения си двубой с Ейбар.

В 12-ата минута Йосеба Салдуа центрира отдясно, а Мекил Мерино беше непокрит в наказателното поле и реализира с глава от десет метра за 1:0. В 16-ата защитата на “лос че” не се ориентира добре при изпълнение на тъч и Александър Исак нанесе нисък удар - вратарят Хауме Доменек отрази. По-силната игра на баските им донесе втори гол секунди преди края на полувремето. Мартин Йодегор центрира от корнер, Ариц Елустондо продължи към далечната греда, където Начо Монреал засече отблизо с крак - 2:0.

В 48-ата Аднан Янузай реализира ефектно попадение. Бившият играч на Манчестър Юнайтед изстреля топката от 22 метра и опъна мрежата с насочване в далечния горен ъгъл за 3:0. В 60-ата гостите от “Местайя” вкараха топката в мрежата, но попадението не беше зачетено заради засада.