Лубе отново на финал за Купата на Италия (видео + снимки)

Волейболният шампион на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) отново ще се бори за Купата на Италия. Волейболистите на Фефе Де Джорджи направиха пълен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (15:25, 20:25, 25:16, 25:21, 15:12) срещу Итас (Тренто) в първия полуфинал от финалния турнир, игран този следобед пред близо 9000 зрители в зала "Унипол Арена" в Казалечио ди Рено (Болоня). Срещата бе повторение на полуфиналния сблъсък между двата тима през миналата година завършил при същия резултат.

Така Лубе ще спори за Купата за 10-и път в историята си, като има 5 спечелени трофея (б.р. последния през 2017 година). В предходните две години Лубе изпусна възможността да триумфира с Купата, претърпявайки загуби от Сър Сейфти Конад (Перуджа). Утре (23 февруари) на големия финал Лубе ще спори отново с Перуджа, който преди броени минути се наложи над Лео Шуус (Модена) с 3:0 гейма във втората полуфинална среща. Финалът утре е от 19,00 часа българско време.

Най-полезен за Лубе бе диагоналът Камил Рихлицки с 22 точки (2 аса и 57% ефективност в атака) за победата. Робертланди Симон пък добави още 17 точки (4 блока, 1 ас и 80% ефективност в атака) за успеха.

За тима на Тренто сръбският център и национал Сречко Лисинац завърши с 20 точки (6 блока!, 4 аса и 56% ефективност в атака). Американският посрещач Аарън Ръсел се отчете със 17 точки (2 блока, 68% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане), но и това не бе достатъчно за победа.

КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) - ИТАС (ТРЕНТО) 3:2 (15:25, 20:25, 25:16, 25:21, 15:12)
ЛУБЕ: Бруно Резенде 2, Камил Рихлицки 22, Османи Хуанторена 14, Йоанди Леал 14, Робертланди Симон 17, Симоне Анцани 3 - Фабио Балазо-либеро (Иржи Ковар 1, Енрико Диамантини 1, Матеуш Биениек 5)
Старши треньор: ФЕРДИНАНДО ДЕ ДЖОРДЖИ
ТРЕНТО: Симоне Джанели, Лука Ветори 14, Аарън Ръсел 17, Клемен Чебул 11, Сречко Лисинац 20, Давиде Канделаро 5 - Женя Гребенников-либеро (Митар Джурич 1, Урош Ковачевич 1)
Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ.

Снимки: legavolley.it