Фиорентина изтръгна точка от Милан с човек по-малко (видео)

Фиорентина се добра до геройско равенство 1:1 в домакинството си на Милан от 25-ия кръг в Серия "А". Двата тима направиха интересен двубой на "Артемио Франки", който предложи доста емоции. Гостите поведоха с попадение на Анте Ребич в 57-ата минута, като той се разписа в четвърти пореден мач за "росонерите". След това домакините останаха в намален състав, като Далберт бе изгонен в 61-ата минута. Въпреки това "Ла Виола" показа характер и дори с човек по-малко стигна до равенството с гол от дузпа на Ерик Пулгар в 85-ата минута. Трябва също така да се отбележи, че два гола на гостите не бяха зачетени - първият за игра с ръка на Ибрахимович, а вторият заради засада на Кастийехо.

Фиорентина заложи в този мач на Бартоломей Драговски под рамката и триото Мартин Касерес, Никола Миленкович и Херман Песея в защита. Гаетано Кастровили, Алфред Дънкан и Ерик Пулгар бяха ядрото в средата на терена, а като халф-бекове действаха Далберт и Пол Лирола. В атака пък се разчиташе на Федерико Киеза и Душан Влахович.

Стефано Пиоли пък противопостави Джанлуиджи Донарума на вратата и пред него в защита Андреа Конти, Матео Габия, Алесио Романьоли и Тео Ернандес. Франк Кесие и Исмаел Бенасер бяха дефанзивни халфове, а Анте Ребич и Саму Кастийехо действаха по крилата. Златан Ибрахимович водеше атаката, а зад гърба му бе Хакан Чалханоолу.

Милан организира първата по-интересна атака. В 6-ата минута Кастийехо получи дълъг извеждащ пас, с който излизаше очи в очи с вратаря, но в последния момент защитник притича и с решителна намеса попречи на испанеца да отправи удар по посока на вратата.

Първата възможност за Фиорентина пък дойде в 12-ата минута и бе създадена от бранител. Максимович се включи изненадващо в предни позиции, нахлу на скорост в пеналта и стреля, но Донарума спаси.

Минута по-късно обаче стражът на гостите излезе неразчетено и загуби топката, но имаше късмет, че "виолетовите" не се възползваха и ударът на Кастровили мина над вратата.

В 17-ата минута Анте Ребич пропусна невероятен шанс. Той получи центриране в близост до вратата и стреля с глава, но Драговски спаси. Първоначално остана впечатление, че хърватинът е в засада, но такава не бе отсъдена, а се оказа, че това е правилно решение от страна на съдиите.

В 21-ата минута и Донарума трябваше да внимава след изстрел с глава на Лирола, но вратарят спаси.

В 33-ата минута Ибрахимович вкара изключително красив гол, който обаче не бе зачетен. Шведът получи на границата на наказателното поле, пребори двама защитници, след това преодоля и Касерес, за да отбележи отблизо. След намесата на ВАР обаче арбитърът прецени, че Ибра е играл с ръка при поемането на топката и попадението бе отменено.

Второто полувреме започна с натиск на Милан и далечен изстрел на Бенасер.

В 52-ата минута обаче гостите получиха лоша новина. Вратарят Джанлуиджи Донарума даде знак, че изпитва болки и не може да продължи, като се наложи да бъде заменен от Асмир Бегович.

Босненецът бе тестван само минута по-късно, когато трябваше да се намесва след изстрел на Федерико Киеза.

В 57-ата минута обаче резултатът бе открит за гостите. Мартин Касерес не се намеси добре в наказателното поле и с гърди свали топката за Анте Ребич, който без забавяне стреля от движение и през краката на защитник отбеляза за 0:1.

В 59-ата минута Ибрахимович се откъсна зад защитата, но бе спънат в гръб от Далберт. Първоначално съдията Калварезе показа жълт картон на играча на Фиорентина, но впоследствие разгледа ситуацията с помощта на ВАР и промени решението си като картонът от жълт стана червен.

При последвалия фаул Златан отправи удар и след поредица от рикошети кълбото попадна в Ребич, който обаче отблизо не успя да отправи голов изстрел.

В 71-ата минута за втори път гол на "росонерите" не бе зачетен. Кастийехо се измъкна зад защитата и прати топката в мрежата, но ясно се видя, че испанецът е в засада.

Една от най-добрите възможности за домакините дойде в 73-ата минута. Тогава те организираха много добра контраатака, Киеза получи пас в наказателното поле и отправи диагонален шут по земя, но до гредата.

В 84-ата минута Фиорентина си изработи дузпа. Патрик Кутроне получи извеждащ пас в наказателното поле и бе повален от Романьоли, а съдията посочи бялата точка. Ерик Пулгар изпълни 11-метровия удар и въпреки, че Бегович успя да докосне топката, тя влезе във вратата за 1:1.

В добавеното време "Ла Виола" можеше да стигне и до победата. Кутроне центрира във вратарското поле, където Касерес засече топката, но Бегович направи блестящо спасяване, а след това при добавката Влахович не успя да уцели вратата от чудесна позиция.

Това реми не бе най-желаният резултат и за двата тима. Фиорентина вече има 29 точки и заема 13-ото място в класирането. Милан пък се изкачи на 7-ата позиция с 36 точки в актива си.