Нант нанесе първа загуба на Марсилия от октомври насам

Нант победи изненадващо Марсилия с 3:1 като гост и остави Олимпик на десет точки от лидера във френското футболно първенство Пари Сен Жермен.
"Канарчетата" пък са с 37 точки и са равни с други четири отбора от Лига 1 между шесто и десето място. Антони Лимбомб даде преднина на Нант в 34-та минута с гол с глава след центриране отляво, а Морган Сансон изравни пет по-късно с много силен и техничен удар извън наказателното поле.
Кадер Бамба даде отново преднина на Нант в 53-та минута след фалцов шут от границата на наказателното и реално донесе победата на гостите. Те все пак стигнаха до още един гол в добавеното време, когато Алваро Гонсалес си вкара автогол след груба грешка на вратаря Стив Манданда.
Това беше първа загуба за Марсилия от октомври насам, докато Нант не познаваше вкуса на победата от 12 януари насам, когато надви като гост Сент Етиен с 2:0.