Реал Мадрид претърпя крушение във Валенсия и остана втори преди Ел Класико (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид слезе от лидерската позиция в Ла Лига седмица преди Ел Класико. Тази вечер момчетата на Зинедин Зидан загубиха с 0:1 при гостуването си на Леванте в дуел от 25-ия кръг. Хосе Моралес реализира единствения гол в 79-ата минута. Така шампионът Барселона ще гостува на “Сантиаго Бернабеу” с преднина от две точки пред "белите". Друга лоша новина за мадридистите е контузията на наскоро възстановения Еден Азар, който напусна в средата на втората част.

Зинедин Зидан отново заложи на възстановения Еден Азар, която се появи като партньор на Карим Бензема в нападение. Иско също получи по-офанзивна роля. Лука Модрич се завърна сред 11-те, а Федерико Валверде получи почивка. Марсело стартира на левия бек вместо застрашения от санкция Ферлан Менди. Наставникът на валенсианци Пако Лопес подреди 4-4-2 с Роджър Марти и Борха Майорал най-отпред.
Срещата на "Сиутат де Валенсия" започна с високо темпо, диктувано от "лос бланкос". В седмата минута Даниел Карвахал изведе Бензема, който не се поколеба да стреля въпреки малкия ъгъл. Той шутира към близката греда, където вратарят Айтор Фернандес не беше затруднен. Стотина секунди по-късно Азар показа техника в наказателното поле и намери как да промуши топката към вратата. Вратарят се справи лесно след рикошет. В 11-ата Иско намери по прекрасен начин Карим Бензема, който сам срещу вратаря не намери път към вратата и стражът успя да отрази. Секунди по-късно се откри възможност и пред Лука Модрич, чийто шут беше прекалено висок.
В 12-ата "синьо-червените" организираха много остра контраатака. Педро Моралес се възползва от празното пространство и бързината си, напредна бързо, но подаде неточно към търсещия топката в наказателното поле Майорал. В 16-ата Айтор не боксира никак убедително и предостави чудесен шанс пред Каземиро. Бразилецът опита да го прехвърли с глава, направи го, но топката премина встрани от гредата.
Домакините също показваха острота в нападенията си. В 23-тата Рафаел Варан се намеси много важно след остро центриране отляво, което носеше огромна заплаха. В 39-ата Азар, Иско и Бензема разиграха атрактивно. Топката се разходи в наказателното поле, но така и не се стигна до удар. В края на полувремето "белите" натиснаха още повече своя съперник в търсене на попадение. В 40-ата Модрич шутира от 20 метра и вратарят Айтор изби както може в корнер.
В 47-ата минута Хосе Кампаня игра с ръка в наказателното поле и гостите от "Сантиаго Бернабеу" претендираха за дузпа. Съдията Ернандес Ернандес не видя такава. Иско не се справи с овладяването и топката отскочи към ръката на Кампаня, която беше встрани. Футболистът не я очакваше и се получи неумишлена игра. Минута по-късно Енис Барди отправи много силен и опасен удар към вратата на Тибо Куртоа - кълбото прелетя на сантиметри встрани.
В 53-тата Еден Азар се включи на скорост отляво, получи топката и изскочи сам срещу вратаря. Белгийският халф не успя да преодолее вратаря и спечели само корнер, след като ударът му никак не се получи. След последвалия корнер Каземиро насочи топката към ръката на Кампаня. Претенциите на "белите" за дузпа отново не бяха уважени заради близкото разстояние и малкото време за реакция.
В 60-ата "жабчетата" изградиха страхотна контраакция с организатор Вукчевич. Роджър Марти трябваше да подаде вляво към свободния Енис Барди, но предпочете да стреля и вбеси старши треньора си Пако Лопес и феновете на валенсианци. Три минути по-късно Модрич подаде вляво за Иско, чийто изстрел не се получи.
В 66-ата Марсело направи грешка до наказателното си поле и даде възможност на домакините. Играчите на Пако Лопес обаче не успяха да се ориентират и да стигнат до удар. Минута по-късно Еден Азар напусна с травма, заменен от Винисиус Жуниор. В 68-ата Карим Бензема направи голям пропуск на втора греда. Френският стрелец предпочете да овладява топката и изпусна момента за удар от чудесна позиция.
В 79-ата минута Никола Вукчевич изведе по чудесен начин Хосе Моралес. Варан покри засадата, Ел Команданте се устреми отляво и с първото си докосване шутира от въздуха към близкия ъгъл, изненадвайки вратаря Куртоа. Попадението се получи наистина зрелищно - 1:0. В 83-тата Винисиус нахлу много добре отляво и сервира топката на Бензема, ала прекрасен шпагат на Бруно опази вратата на домакините.
Реал Мадрид ще влезе в новата седмица с понижено настроение. В сряда вечер "белите" играят с Манчестър Сити. В неделя вечер е сблъсъкът с Барселона на "Сантиаго Бернабеу".