Бърнли продължи устрема към Европа

Бърнли постигна убедителна победа с 3:0 над Борнемут и продължи да се държи близо до местата, даващи право на участие в Европа. Тимът на Шон Дайч е осми, като изостава само на три точки от петия Тотнъм.

Победата бе осигурена след почивката. Матей Видра откри резултата в 53-ата минута, след като се разписа във втори пореден мач. След час игра мачът до голяма спепен бе решен след решение на ВАР. След разглеждане на ситуация със системата за видеоповторение бе взето решение, че Адам Смит е играл с ръка, за да овладее топката. Той започна атака за гостите, която завърши с подаване на Калъм Уилсън към Хари Уилсън, който прати топката в мрежата.

Решението обаче бе отменяне на гола на Борнемут и дузпа за домакините. Джей Родригес бе точен от бялата точка и направи резултата 2:0. Малко преди края Дуайт Макнийл се разписа, за да оформи класическата победа.

Гостите оспорваха решението на съдията преди втория гол, а имаха и други поводи да се оплакват, тъй като по-рано в мача друго тяхно попадение бе отменено след намесата на ВАР. “Черешките” имаха своите положения, но вратарят на Бърнли Ник поун направи отличен мач и спаси на няколко пъти тима си.