Кристъл Палас с първа победа за годината

Кристъл Палас постигна първата си победа за 2020 г. Тимът на Рой Ходжсън спечели с 1:0 домакинството си на Нюкасъл. Единственото попадение реализира Патрик ван Аанхолт от пряк свободен удар в 44-ата минута. Успехът на лондончани сложи и край на серия от три поредни загуби.

Вратарят на “свраките” Мартин Дубравка направи две фантастични спасявания през първата част след удари на Гари Кейхил и Скот Дан, но нямаше какво да направи при удара на Ван Аанхолт. Домакините имаха предимство през целия мач. Джордан Аю на два пъти бе близо до гола, като в единия случай топката удари гредата. Кристиан Бентеке пък пропусна с глава от отлична позиция.

Нюкасъл стигна до едва два удара в очертанията на вратата и като цяло изигра слаб мач. В самия край на срещата Валентино Ладзаро получи червен картон, след като повали Вилфрид Заха, който излизаше сам срещу вратаря.

С победата Палас изпревари днешния си съперник и вече заема 13-а позиция.