Зенит пак излъга Локо на Константинов! Вербов смени Соколов и това донесе успеха на тима от Казан (видео)

Националът Цветан Соколов и неговият Зенит (Казан) отново измъкнаха драматична победа над водения от Пламен Константинов лидер в Суперлигата на Русия Локомотив в Новосибирск с 3:2 (38:36, 20:25, 20:25, 25:19, 15:11) в битката за върха в мача от 19-ия кръг, който се игра Спортен комплекс “Север”.

Успехът бе 13-и за вицешампионите от Зенит, които с актив от 38 точки (13 победи, 3 загуби) и мач по-малко се изкачиха на втората позиция във временното класиране.

Възпитаниците на Пламен Константинов се бориха мъжки, но допуснаха трета загуба от началото на сезона и с актив от 42 точки (14 победи, 3 загуби) продължават да са лидери.

View this post on Instagram

Сегодня нас вновь ждала напряженная борьба и тай-брейк в тяжелейшем матче, и вновь победа улетает в Казань. Спасибо за борьбу, парни! Мы с вами всегда! Самым результативным игроком нашей команды стал Марко Ивович, который набрал 22 очка (3 блока), в активе Сергея Савина 18 очков. У Константина Бакуна – 14 очков. Наши блокирующие Дмитрий Щербинин и Ильяс Куркаев набрали по 10 и 8 очков соответственно. «Локомотив» (Новосибирск) – «Зенит-Казань» (Казань) – 2:3 (36:38, 25:20, 25:20, 19:25, 11:15).

A post shared by ВК «Локомотив-Новосибирск» (@lokovolley.ru) on Feb 22, 2020 at 7:47am PST

До края на редовния сезон Локомотив има още 2 мача - срещу Динамо ЛО и Урал и ако момчетата на Пламен Константинов постигнат чисти победи с по 3:0 или 3:1 ще спечелят редовния сезон.

На Зенит предстоят 2 мача срещу Газпром-Югра (Сургут) и срещу АСК (Нижний Новгород) и Цветан Соколов и съотборниците му също запазват шанс да се борят за първото място в редовния сезон.
Волейболистите на Зенит успяха да поведат още в началото на двубоя след ас на Ървин Нгапет с 3:1. При 4:8 Пламен Константинов взе прекъсване за Локомотив. Ас на Максим Михайлов даде аванс от 5 точки на тима от Казан с 16:11. Резервата Павел Захаров заби ас и домакините намалиха до 16:18. Ас на Ървин Нгапет отново даде сериозен аванс на вицешампионите 21:17. Възпитаниците на Пламен Константинов изравниха при 22:22. Драматичната първа част продължи цели 46 минути, а успехът с инфарктното 38:36 донесе националът Цветан Соколов с ас.

Локомотив поведе с 11:8 в началото на втората част след атака в центъра на Дмитрий Щербинин. Сергей Савин направи 14:11. Волейболистите на Алексей Върбов намалиха разликата до 19:21 след два мощни сервиса на Максим Михайлов. Възпитаниците на Пламен Константинов обаче затвориха спокойно втория гейм с 25:20.

Локомотив поведе с 8:5 в началото на третата част, след като гостите имаха проблем с посрещането. Сергей Савин и Константин Бакун се разиграха в атака. Троен блок на тима от Новосибирск спря атака на Цветан Соколов за 17:10. Фьодор Воронков се появи в игра на мястото на Цветан Соколов, а Максим Михайлов заигра като диагонал. Локомотив спечели третата част, след като Фьодор Воронков би сервис в мрежата.

Фьодор Воронков остана на игрището и заедно с Ървин Нгапет оформиха двойката посрещачи за Зенит. Максим Михайлов продължи като диагонал на разпределителя. Успешните атака на Максим Михайлов дадоха аванс от 3 точки на Зенит при 12:9. Вицешампионите продължиха да трупат актив и поведоха с 14:9 и 17:10. Мощна атака на Максим Михайлов донесе успеха за Зенит в 4-ата част с 25:19

Силният начален удар на Максим Михайлов даде възможност на Зенит да поведе с 6:4. Блок на Ървин Нгапет и гостите от Казан дръпнаха с 10:6. Серия от добри сервиси на Марко Ивович намали разликата само до точка при 9:10.

Зенит стигна до мачбол при 14:10. Победната точка в мача заби Алексей Кононов с атака през центъра за 15:11.

Цветан Соколов започна титуляр за Зенит и игра в първите 3 части, за които записа 11 точки (1 ас, 38 % ефективност в атака).

Най-резултатен за Зенит стана Ървин Нгапет с 23 точки (4 аса, 3 блока, 57 % ефективност в атака, 15% перфектно и 44% позитивно посрещане), а Максим Михайлов добави още 18 точки (3 аса, 3 блока, 41% ефективност в атака, 11% перфектно и 33% позитивно посрещане).

За Локомотив Марко Ивавоич заби 22 точки (1 ас, 3 блока, 64% ефективност в атака, 12% перфектно и 47% позитивно посрещане), а Сергей Савин добави 18 точки (1 аса, 1 блока, 46% ефективност в атака, 14% перфектно и 61% позитивно посрещане).

На 26 февруари Зенит приема Газпром-Югра (Сургут) в отложен мач от 10-ия кръг.

В следващия 20 кръг Зенит приема АСК (Нижний Новгород) на 29 февруари, а Локомотив е домакин на Динамо ЛО.

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) – ЗЕНИТ (КАЗАН) 2:3 (36:38, 25:20, 25:20, 19:25, 11:15)