Кьолн опустоши Херта насред Берлин (видео)

Отборът на Кьолн постигна разгромен успех с 5:0 при гостуването си на Херта (Берлин) в двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Още в 4-ата минута Джон Кордоба нанесе шут, топката рикошира в тялото на падналия Сантиаго Аскасибар и описа чудесна парабола, с която прехвърли вратаря и се озова в мрежата за 1:0. В 22-ата Исмаил Якобс центрира, а Кордоба вкара втория си гол в мача след мощен удар с глава. В 37-ата колумбиецът задържа топката пред погледа на Руне Ярстайн и я подаде на Флориан Кайнц, който я насочи към вратата. Притичалият обратно страж я изрита в страничната греда, топката отново се удари в крака му и мина голлинията за 3:0 в полза на гостите. В 62-ата Кайнц също се разписа за втори път в срещата с изстрел по земя. Крайният резултат оформи Марк Ут седем минути по-късно с перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Така Кьолн се изравни с Херта в класирането, като и двата отбора имат по 26 точки, но “козлите” с по-добрата си голова разлика са 13-и, а берлинчани - 14-и.