Хофенхайм спря серията на Борусия (М)

С гол на Лукас Рибейро в 92-ата минута Хофенхайм измъкна точка при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах), като срещата завърши 1:1. Матиас Гинтер откри резултата в 11-ата минута. Тимът на Марко Розе допусна първа грешка на “Борусия Парк” в Бундеслигата след осем поредни победи. Себастиан Руди от гостите пък стана играчът с най-много мачове за Хофе в първенството, след като днес записа своя 217-и двубой, с което изпревари Андреас Бек.

След това равенство Борусия продължава да е четвърти, но вече изостава на две точки от третия Борусия (Дортмунд) и на шест от лидера Байерн, но е изиграл мач по-малко.

Борусия започна отлично и още в третата минута вратарят на гостите Бауман трябваше да се намесва. В 11-ата минута домакините поведоха. След ъглов удар топката се отклони в Тюрам и стигна до Гинтер, който я насочи към мрежата. Тимът на Розе бе близо до второ попадение малко преди почивката, но Бауман успя да спре Маркус Тюрам, който направи отличен индивидуален пробив, но не и да преодолее вратаря.

Хофенхайм не създаваше почти нищо в атака, но в началото на втората част можеше да изравни. Зубер стреля от дистанция, но Зомер бе на позиция и успя да избие. Борусия отговори с удар на Плеа, а малко по-късно Зомер отново трябваше да се намесва след изстрел от фаул на Сков. В 75-ата минута домакините пропуснаха да решат мача. След намеса на ВАР бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Хюбнер. Вратарят на Хофе обаче отрази удара от бялата точка на Плеа. До края Хубнер спря и Закария, като отклони топката в гредата, а попадение на Плеа бе отменено поради засада.

Въпреки преимуществото на Борусия и положенията, двубоят завърши наравно. В добавеното време дебютантът Лукас Рибейро смълча трибуните и прекъсна серията на съперника.