Марица отново започва с Перун за Купа България, лека промяна в регламента

Стана ясно кога Марица (Пловдив) ще започне защитата си на Купа България. Маричанки ще играят на 4 март в четвъртфиналите в турнира срещу Перун (Варна). През миналия сезон Жълто-сините отново играха с Перун в тази фаза на турнира.

Все още обаче не е ясно кой ще бъде домакин в сблъсъка. Това ще стане ясно на 24 февруари, от 10:30 б.в. в офиса на БФВ когато ще бъде изтеглен жребият за четвъртфиналите в турнира. За разлика от миналия сезон, когато се играеха по два мача на разменено гостуване, този сезон ще се играе само един мач и победителите ще се класират за полуфиналите.

Според класирането от първия полусезон в НВЛ се определят и четвъртфиналите, които са следните:

1-8 – Марица (Пловдив) – Перун (Варна)
2-7 – Левски (София) – Славия (София)
3-6 – ЦСКА (София) – Раковски (Димитровград)
4-5 – Берое (Стара Загора) – Казанлък Волей (Казанлък)

Двойките за полуфиналите на Купа България Жени 2020 ще се определят с пълен жребий на 16 март 2020, от 10:30 в офиса на БФВ.

Финалният турнир на Купа България Жени 2020 ще се проведе след завършването на финалния плейоф на първенството, а заявки за домакинство се приемат до 6 март.

През миналия сезон Марица беше домакин на финалната четворка в турнира и триумфира за пети път с трофея в зала Колодрума в Пловдив.