Медведев с обрат срещу млад талант

Поставеният под номер едно Даниил Медведев преодоля втория кръг от турнира по тенис в Марсилия (Франция) с награден фонд над 691 хиляди евро. Руснакът се наложи след обрат с 1:6, 6:1, 6:2 над младия Яник Синер. 18-годишният италианец поведе в резултата след два пробива в първия сет. След това финалистът от Откритото първенство на САЩ направи пълен обрат, печелейки общо четири пъти подаването на Синер в следващите две части.

На четвъртфиналите руският тенисист ще се изправи срещу Жил Симон. Представителят на домакините, който спечели турнира в Марсилия 2007 и 2015 година, се наложи със 7:6 (6), 6:4 Аляж Бедене.

Поставеният под номер три Давид Гофен от Белгия загуби с 4:6, 6:7 (5) срещу Егор Герасимов. Тенисистът от Беларус ще се изправи срещу Феликс Оже-Алясим (Канада), победил драматично Пиер-Юг Ербер с 6:0, 6:7 (6), 7:6 (9) след 159 минути.

Канадецът Денис Шаповалов, поставен под номер четири, пък отстрани хърватина Марин Чилич след успех с 6:4, 4:6, 6:2.