Базел изнесе футболна лекция на АПОЕЛ (видео)

Макар да не е никак убедителен в местното първенство, Базел показа класата си Лига Европа. В първия двубой от 1/16-финалите на Лига Европа швейцарският тим разгроми с 3:0 като гост АПОЕЛ Никозия и направи реванша протоколен. Головете отбелязаха Раул Петрета, Валентин Щокер и Кабрал.

Още в 9-ата минута нападателят на домакините Сюлейман опита да прехвърли стража на Базел Йонан Омлин почти от центъра, но топката мина над напречната греда. Швейцарците отговориха с пропуск на Кабрал и постепенно започнаха да атакуват все по-опасно. В 16-ата минута Петрета получи добро подаване, овладя топката и вкара първия си гол за сезона.
В средата на полувремето опасен шут на Урош Матич можеше да създаде проблеми на Омлин, но кълбото излезе в аут. В 27-ата Вид Белек попречи на Силван Видмер да удвои аванса на Базел. В 40-ата вратарят на домакините изби с крак удар на Кабрал, но логичното се случи в началото на втората част, когато се разписа Щокер. Швейцарският национал се възползва от подаване на Фабиан Фрай и покачи на 2:0.

Влезлият като резерва Лукас Халениус раздвижи атаката на АПОЕЛ, но всички надежди на кипърския тим рухнаха в 66-ата минута. Тогава Петрета изведе Кабрал и той вкара трето попадение за гостите.