Автогол помогна на Волфсбург за важен обрат (видео)

Волфсбург взе минимална преднина срещу Малмьо преди реванша от 1/16-финалите на Лига Европа. Шведите откриха резултата с попадение на Исаак Телин в началото на второто полувреме, но много бързо Йосип Брекало изравни, а Телин се превърна от герой в грешник за гостите с автогола си в 62-ата минута.

Волфсбург беше по-добрият отбор през целия мач, но не успя да вкара гол преди почивката. Най-близо до това беше Брекало, но след негов удар топката срещна гредата.
В 47-ата минута Кевин Мбабу докосна топката с ръка в наказателното поле и Малмьо получи дузпа, която Телин реализира. В 49-ата минута обаче Брекало беше намерен от Пауло Отавио, влезе в пеналта и с левия крак опъна мрежата за 1:1.

Хърватинът продължи да е най-опасният футболист на "вълците". В 60-ата минута след пас на хърватина Отавио стреля опасно, но Йохан Далин спаси. В 62-ата обаче след удар с глава на Адмир Мехмеди топката се отклони от Телин и влезе във вратата на гостите, които могат да са доволни от резултата, тъй като нямаха друг точен изстрел освен гола.